Tanki-Ants kahetseb: ma ei jõua pidevalt börsiliikumisi jälgida

17. juuli 2009, 07:13

Kaitseväe juhataja Ants Laaneotsa
väärtpaberiportfelli väärtus küünib ligikaudu 530 000 kroonini. Hellitlevalt
Tanki-Antsu hüüdnime teeninud sõjamehele kuulub ka 75% osaühingust
Laan Lear.

Laaneots räägib, et ta on pikaajaline investor. Ta sai kümmekond aastat tagasi esiisade 47hektarilise talu.

"Seal on mets peal. Kuna seda oli vaja majandada, siis tegimegi perekondliku osaühingu. Mina, tütar ja poeg oleme osanikud. Kui metsa sai müüma hakatud, tekkis ka raha, mida investeerida. Aga ütleme nii, et praegu on ta rohkem riiulivärk, sest see osa metsa, mida oli võimalik maha võtta, on maha võetud, ja nüüd oleme uut metsa juurde istutanud," selgitab Laaneots.

Raha on ta väärtpaberitesse paigutanud umbes kümmekond aastat.

"Aga ma olen nüüd selle kriisiga siin kõvasti vastu pükse ka saanud. Kui palju ma vastu pükse olen saanud? Teate, sellele on parem mitte mõelda, et mitte närvitseda, eks!?" ohkab mees.

Laaneotsa sõnul on ta järginud Swedbanki personaalpanganduse valdkonna töötajate soovitusi. "Selle järgi olen talitanud, et riske hajutada. Aga mis riske sa siin hajutad, kui üldiselt on kõik üks suur risk," märgib ta.

Laaneotsa sõnul ei ole ta arvestatavatest kaotustest hoolimata Swedbanki hüljanud.

"Oma rumalus, et õigel ajal ära ei müünud. Minu probleem ongi selles, et ma regulaarselt hindu ja liikumisi ei jälgi. Kui ma oleksin mingi börsimängija, võinuksin võib-olla praegu palju rikkam olla. Praegu välja võtta oleks täiesti lollus! Kannatama peab praegu, mis siin ikka teha. Õige aeg on möödas! Sel aastal ei ole enam midagi teha," arvab kaitseväe juhataja.

Rikaste riigipalgaliste jõukuse edetabel on avaldatud Äripäeva tänases lehenumbris.Tanki-Ants kahetseb: ma ei jõua pidevalt börsiliikumisi jälgida

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. July 2009, 19:20
Otsi:

Ava täpsem otsing