91aastaseks saanud Nelson Mandelale on vananemine raske

18. juuli 2009, 12:52

LAV ekspresident, Nobeli preemia laureaat
Nelson Mandela tähistab täna oma 91. sünnipäeva, kuid mehe abikaasa paljastab,
et vananemine pole Mandelale kerge olnud.

Graca Machel ütles CNNile, et Mandelale on olnud rasked vanusest tulenevad piirangud, kuid ta jätkab südikalt tööd heategevuses.

Mandela veetis 27 aastat vanglas enne kui ta vabastati ja valiti Lõuna-Aafrika Vabariigi esimeseks mustaks presidendiks 1994. aastal. Apartheidivastase võitluse veteran kasutab oma sünnipäeva, et levitada teiste aitamise olulisuse sõnumit.

Machel ütles, et Mandela on liiga nõrk, et reisida ülemere New Yorki, kus korraldatakse uue heategevuskampaania Mandela Päev õhtusöök.

Nobeli preemia laureaat veedab selle päeva hoopis kodus perega Johannesburgis. Mandela naise sõnul ärritab meest, et ta ei suuda töötada samas tempos, mis varem. “Ta on väga uhke inimene. Ta on edev. Kui ta saab aru, et ta ei saa kõndida enam sirgelt ja kindlalt nagu varem, siis talle ei meeldi see,” rääkis Machel.

Naine tunnistas, et tal on raske näha mehe vananemist. “Näha teda vananemas on miski, mis teeb haiget. Sa saad aru, et see peab juhtuma. See hing, see säde on hääbumas,” rääkis naine eksklusiivintervjuus.

Mandela isiklik assistent ja Mandela Päeva üks organiseerijatest Zelda la Grange ütles, et Mandela loobus 67 aastast oma elus apartheidivastase võitluse jaoks, seetõttu palub ta 18. juulil inimestel loobuda 67 minutist oma päevas.

Mandela hakkaks tegelema aktiivse poliitikaga 24aastaselt. Zelda la Grange märkis, et igaüks võib olla nagu Mandela kui sa hoolid inimestest, hoolid nende heaolust ning kui sa tahad näha neid tõeliselt naeratamas. Mandela tütar Zindzi nõustus sellega, lisades, et seda saab teha, kas naabri muru niites või supiköögi asutamisega, sõltuvalt inimesest. “See kõik on pärandi elushoidmise pärast, sest ta annab selle üle tulevastele generatsioonidele,” lisas ta.

Mandela mõisteti 1962. aastal apartheidivastase Aafrika Rahvuskongressi aktivistina vangi. Ta vabanes vanglast 1990. aastal. Mandela sai 1993. aastal Nobeli rahupreemia.

Nelson Mandela Nelson Mandela

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. July 2009, 12:57
Otsi:

Ava täpsem otsing