Prantsuse eelarvedefitsiit võib jõuda 2010. aastal 120 miljardi euroni

19. juuli 2009, 16:53

Prantsuse riigi eelarvedefitsiit võib jõuda
120 miljardi euroni järgmisel aastal, hoiatab Prantsuse presidendi Nicolas
Sarkozy kantselei peasekretär Claude Gueant.

See on oluline hüpe 55 miljardilt eurolt, ütles Gueant intervjuus raadiole Europe 1. "Me liigume 3,5%lise defitsiidilt SKP-s 7% poole," hoiatas Gueant, lisades, et see oleks siiski väiksem eelarveauk kui USA-l või Suurbritannial.

"Kriisi ajal ei ole Prantsuse eelarvedefitsiit suurem kui teistel. Kindlasti ei vabasta see meid tegemast kõike vajalikku avaliku sektori kulutuste vähendamiseks," vahendas Bloomberg mehe sõnavõttu.

Prantsuse valitsus plaanib kärpida avaliku sektori kulutusi vahemikus 6-7 miljardit eurot järgmisel aastal, Gueant ei täpsustanud, mis valdkondades kärpeid tehakse.

Eelarveminister Eric Woerth ütles eelmisel kuul, et riigi eelarvedefitsiit võib jõuda 7-7,5%ni SKP-st sel aastal ja tõenäoliselt jääda samale tasemele ka järgmisel aastal. Keskvalitsuse eelarve puudujääk võib ulatuda 115 miljardi euroni sel aastal ning riikliku hoolekandesüsteemi puudujääk 20 miljardi euroni, ütles Woerth. Sel aastal võib avaliku sektori eelarvedefitsiit kokku tulla 140 miljardit eurot, ütles minister.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. July 2009, 16:53
Otsi:

Ava täpsem otsing