Saurix Petroleum ja Infast Oil läksid offshore-firma kätte

Koit Brinkmann 20. juuli 2009, 00:00

Samast ettevõttest sai eelmise nädala neljapäeval ka õlide ja kütuste hulgimüüja Infast Oili ainuomanik.

Curacao saarel maksuparadiisis registreeritud firma ilmus juba kolme aasta eest kütusemüüjate omanikeringi, piirdudes siis viiendiku suuruse osalusega. Eelmisel nädalal liikusid mõlema ettevõtte puhul Aleksei Tšuletsile ja Aleksandr Nakonetšnõile kuulunud aktsiad.

Suure tõenäosusega kuulub CNP Investments N.V. samadele meestele, sest offshore-firma on ka ASi Railservic, ASi Paldiski Sadamad ning veoste ekspedeerimisega tegeleva ASi Merktrans omanik.

Merktransile kuulub omakorda Paldiski-Kapellskäri laevaliinil opereeriv AS Baltic Scandinavian Lines, mis osteti läinud kevadel Heiti Häälega seotud Pakri Marine Investmentilt. Kõigi nimetatud firmade juhtorganitest jooksevad läbi Tšuletsi ja Nakonetšnõi nimed.

Äripäeva konsulteerinud allika sõnul olid mehed osalised Eesti piiri taga Venemaale Ust-Luuga sadamasse rajatavas terminalis, kuid sunniti sellest väljuma. Küll korraliku raha eest.

Kuid Vene ajakirjanduses on firmat CNP Investments N.V. seostatud hoopis ühe esioligarhi Vladimir Lisiniga ning seda just seoses Ust-Luuga sadamasse kaubaterminali rajamise investeeringuga.

Saurix Petroleumil on pooleli ka kohtuasi maksuametiga. Nimelt on ettevõte majandusaasta aruande järgi vaidlustanud ameti ettekirjutise. Maksude põhiosa on nad tasunud, vormistatud on see 9,66 miljoni kroonise laenuna maksu- ja tolliametile. Krediidiinfo näitab lisaks, et ettevõttel on maksuameti ees 6,64miljoniline intressivõlg.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing