Algatati Võru-Hoiulaenuühistu pankrot

21. juuli 2009, 06:55

Läinud nädalal algatas kohtunik Maaelu
Edendamise Sihtasutuselt 3 miljonit krooni laenu saanud Võru Hoiu-Laenuühistu
suhtes pankrotimenetluse ning määras ajutise pankrotihalduri.

Kuna Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) ei ole saanud ülevaadet, mida Võru Hoiu-Laenuühistu on sihtasutuse kümneks aastaks antud laenuga tegelikult teinud, nõuab MES võlgniku pankrotti, kirjutas Äripäev tänavu veebruaris.

Võru kohtunik Roomet Sõnna kirjutas e-kirjas, et Võru-Hoiulaenuühistu esindaja ei ilmunud 16. juulil eelistungile. Juhatuse liige küll saatis taotluse asja arutamise edasilükkamiseks oktoobrisse-novembrisse seoses Austraalias viibimisega, aga samas ei toonud ta välja seadusliku takistuse olemasolu kohtuistungilt puudumiseks.

Samuti ei esitanud Sõnna sõnul võlgnik kohtu poolt määratud tähtajaks kirjalikult kohtule pankrotiavaldusele vastuväiteid. Kohus algatas tulenevalt pankrotiseadusest 20. juuli määrusega Võru Hoiu-Laenuühistu suhtes pankrotimenetluse ning määras ajutise pankrotihalduri, selgitas kohtunik.

Taust:

Võru-Hoiulaenuühistu puhul on tegemist piiratud vastutusega tulundusühistuga. Põhitegevusalaks on põhikirja järgi muude mujal liigitamata finantsteenuste osutamine nagu laenude andmine oma liikmetele, raha hoiustamiseks vastuvõtmine oma liikmetelt jne, v.a kindlustus ja pensionifondid.

Maksu- ja tolliameti kodulehel ühistul maksuvõlga ei näita.


Juhatuse liikmed:

Taavi Saavo
Teet Tali
Raido Valling

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. July 2009, 07:30
Otsi:

Ava täpsem otsing