KredEx pakub käendust ka LHV Pangast laenajaile

21. juuli 2009, 15:52

LHV Pank ja KredEx allkirjastasid 20.
juulil koostöölepingu, mille kohaselt on LHV Pangast laenu võtvatel ettevõtetel
võimalik kasutada KredExi laenukäendusi.

KredEx käendab kuni 75% panga poolt ettevõttele väljastatavast laenust või pangagarantiist ning kuni 40% liisingvara tasumata väljaostuhinnast. Samuti pakub KredEx stardilaenukäendust, mis on suunatud alustavatele ja kuni kaks aastat tegutsenud ettevõtjatele. Erinevalt tavapärasest laenutootest piisab stardilaenu puhul ettevõtjal tagatise seadmisel isiklikust käendusest, mis katab 30% laenusummast.

Eilsest saavad lisaks teiste Eesti kommertspankade klientidele KredExi täiendavat käendust taotleda ka LHV Panga kliendid. Käendust saab taotleda koos pangalaenuga pöördudes otse panka, stardilaenukäenduse taotlemiseks tuleb esmalt pöörduda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusse.

"KredExi käendus võimaldab senisest aktiivsemalt finantseerida neid ettevõtteid, millel on küll hea äriplaan, kuid vajalikke tagatisi napib," ütles LHV Panga privaatpanganduse juht Indrek Nuume.

KredExi ettevõtlus- ja ekspordidivisjoni juhi Lehar Küti sõnul on KredExi käendus abiks ka neile ettevõtetele, mille tegutsemisajalugu on lühike, mis tegutsevad riskantses majandusharus või mille omafinantseering ei ole pangalaenu saamiseks piisav. "KredExi käendus aitab maandada pankade ja ettevõtete finantseerimisega seonduvaid riske ning võimaldab seeläbi ettevõtetele paremat ligipääsu kapitalile ja soodsamaid finantseerimistingimusi," rääkis Kütt.

1999. aastal loodud ja Eesti kapitalil põhinev LHV Pank tegutseb Eestis, Lätis ja Leedus. Alates 6. maist 2009 omab LHV Pank krediidiasutuse tegevusluba. LHV grupi teenuseid tarbib kokku ligi 35 000 klienti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. July 2009, 15:52
Otsi:

Ava täpsem otsing