Arenevad turud seilavad pikaajalisel tõusulainel

22. juuli 2009, 11:24

Arenevad turud on praegu läbi tegemas
pikaajalist tõusulainet, mis meenutab USA aktsiate rallit teise maailmasõja
järgsel perioodil, vahendas Bloomberg uuringfirma Technical Research Advisors
raportit.

Ajaloo suuruselt teine pikaajaline härjaturg (tõusev turg) USAs, mis kestis vahemikul 1942 kuni 1966, oli kantud kasvavast tarbimisest, mis turgutas majandust ja aitas rohkem ameeriklasi liituda keskklassi õndsa liikmeskonnaga. Arenevad turud, nagu Brasiilia ja Hiina paistavad praegu liikuvat sama rada pidi, kirjutas uuringfirma analüütik Jonathan Lin.

"Tuginedes graafikumustrile ja demograafilistele trendidele näeb MSCI Arenevate turgude indeks välja nagu teise maailmasõja järgne Dow Jones tööstuskeskmine," sõnas Lin ning lisas, "see buum võib kesta veel 10 aastat."

MSCI Arenevate turgude indeks on sel aastal kerkinud juba 43 protsenti spekulatsioonide tõttu, et intressimäärade kärped ja riiklikud abipaketid viivad India, Hiina ja Brasiilia majanduslikule paranemisele. Indeks kerkis enam kui 20 protsenti viimasel viiel järjestikusel aastal enne 2008. aasta 55protsendilist kukkumist.

"Meile meeldivad Hiina ja Brasiilia. Tõusutrendi jätkumiseks on vaja majanduslikku kasvu. Me ei ole selle koha pealt väga kindlad Venemaa puhul," nentis Lin. Tema sõnul on Brasiilia tõusutrendi jätkumiseks vaja kerkivaid toorainehindasid ning Hiina trend sõltub suuresti sellest, kas riigi majanduse kerkimine jõuab ka selle vaesematesse tööstuspiirkondadesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. July 2009, 11:24
Otsi:

Ava täpsem otsing