Politsei korraldas immigrantidest pruutidele haarangu

22. juuli 2009, 20:20

Kõik näeb välja, nagu oleks see noorte
kõige õnnelikum päev nende elus, kuid kaks lilledega altari ette suundunud
pruutpaari pandi käeraudadesse ja viidi politseijaoskonda, kirjutas
MailOnline.

Arreteerimine oli osa laiemast haarangust rahvusvahelise pulmaäri paljastamiseks, mis võimaldab immigrantidel Inglismaale jääda. Eile otsiti läbi kaks kodu ja enne kirikusse laulatusele minekut arreteeriti Slovaki pruudid ning Nigeeriast pärit peigmehed.

Otse enne laulatusi arreteeriti veel neli meest Nigeeriast, Slovakkiast ja Tšehhist, keda kahtlustatakse 15 000 naela teenimises igalt võltslaulatuse korraldamiselt. Lisaks on sama immigratsioonipettuse pärast kahtluse all kuus nigeerlast.

Uurija Peter Gallagher ütles, et usub organiseeritud kuritegevusliku grupi murdmisse, mis tegeles fiktiivsete abielude korraldamisega ning pakkus Euroopa naistele fiktiivse abielu sõlmimise eest raha.

Fiktiivsete abielude sõlmimisega läks kaasa mitu erinevat kirikut. Üks vaimulikest, 60aastane Alex Brown, oli aidanud korraldada 180 fiktiivset abielu. Ta arreteeriti oma kodus East Sussexis, mis asub otse kohaliku kiriku kõrval.

Pärast abielu sõlmimist said immigrandid õiguse kogu Euroopa Liidu territooriumil vabalt liikuda. Selleks tuli laulatustseremoonia ajal maksta 2000 naela.

Aastatel 2004-2008 sõlmiti immigratsioonireegleid rikkudes tõenäoliselt 3500 võltsabielu. Pärast seaduste karmistumist 2005. aasta veebruaris sõlmiti 3700 võltsabielu aastas. Praeguseks on võltsabielude arv langenud 300ni aastas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. July 2009, 20:20
Otsi:

Ava täpsem otsing