AS Kiviluks sai valitsuselt maavara kaevandamise loa

23. juuli 2009, 11:30

Valitsus andis täna ASile Kiviluks loa
kaevandada Lüganuse vallas ehituslubjakivi, kuigi kohalik volikogu oma
nõusolekut selleks ei andnud.

Eelnõu kohaselt antakse Kiviluksile luba ehituslubjakivi kaevandamiseks Lüganuse vallas Suurkõrtsi lubjakivikarjääris. Vastavalt maapõueseadusele on loa andmiseks vajalik kohaliku omavalitsuse nõusolek. Lüganuse vallavolikogu pole nõusolekut andnud kartuses, et kaevandamine võib avaldada suurt mõju piirkonna vesivarustusele, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Keskkonnamõju hinnanud eksperdid on seisukohal, et kaevandamisega avaldatakse keskkonnale ja inimeste heaolule suuremal või vähemal määral mõju. Eksperdid ei pea kaevandamist sedavõrd ohtlikuks, et sellest tuleks loobuda, seisis valitsuse teates. Ettepaneku väljastada Kiviluksile maavara kaevandamise luba esitas tänahommikusel valitsuse istungil keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

Kiviluksi 84% aktsiate omanik ning ettevõtte tegevjuht on Enn Kikas, 13% aktsiatest kuulub nõukogu esimehele Malle Pulmale. Firma põhitegevuseks on ehitusmaterjalide tootmine ja inertsete ehitusjäätmete käitlemine. 12 aastat tegutsenud ettevõtte suurimateks tellijateks olid mullu ASid Aspi, Talter ja Teede REV-2.

Konsolideeritud majanduaasta aruande kohaselt oli Kiviluksi müügitulu eelmisel aastal 39,3 miljonit krooni, võrreldes 2007. aastaga langes see 48%. Puhaskasumit teeniti mullu 2,3 miljonit krooni võrrelduna 25,5 miljoniga aasta varem. Tänavu maksis Kiviluks omanikele dividende miljon krooni, eelmisel aastal neli miljonit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. July 2009, 11:30
Otsi:

Ava täpsem otsing