Hotellikohtade äraütlejaid Viljandi folgil tänavu rohkem

23. juuli 2009, 08:12

Tõenäoliselt pole ka tänavuse
pärimusmuusika festivali ajal Viljandi majutusasutustes ühtegi vaba tuba, kuid
mõnel ööbimiskohal on läinud klientide leidmine raskemalt kui varasematel
aastatel.

Majutajate jutu järgi on sääraseid äraütlemisi sel aastal varasemast tunduvalt rohkem, kirjutab Sakala. Levinud arvamuse kohaselt on kõik Viljandi magamiskohad folgi ajaks juba aasta varem kinni pandud ja mujalt tulija, kes sellele õigel ajal ei mõtle, võib peavarju leida vaid mõne kauge sugulase kuuris.

Paljud külalised reserveerivad tõepoolest veel enne eelmiselt festivalilt lahkumist järgmiseks aastaks samasse kohta toa ning mitu kuud enne suurt pidu on ööbimiskohad broneeringutega kaetud. Samas ei jää kõik kokkulepped kunagi püsima ja nii mõnigi potentsiaalne hotelliklient otsustab festivalilkäimisesse aastase pausi teha, kolib telklasse või palub tuttavate juures ulualust.

XVII Viljandi pärimusmuusika festival kestab 23.-26. juulini. Festivali põhiprogrammis on 73 kontserti, millele lisandub kolm maakonnakontserti ja 50 esinemist rohelisel laval. Viimane asub tänavu taas oma vanal kohal Raekoja pargis. Reedel ja laupäeval kella 16-23 tegutseb veel teinegi vabalava kesklinnas Arkaadia aias.

Festivalil astub üles 16 välismaist ja 30 Eesti kollektiivi, kokku üle 250 muusiku. Endiselt on programmis kontsertide kõrval tähtsal kohal õpitoad, regilaulupesa, pillilaat, ööülikool, käsitööhoov, pillilaat, muinasjututoad ja koostöös PÖFF-iga valminud filmiprogramm.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. July 2009, 08:25
Otsi:

Ava täpsem otsing