KUIDAS valida krediitkaarti?

Katre Pilvinski 24. juuli 2009, 00:00

Mida kaardi valikul arvestada ning miks eelistada vaba tagasimaksega või püsimaksega krediitkaarti, aitasid selgitada finantsinspektsiooni finantsteenuste järelevalve divisjoni jurist Gerli Hall ja SEB eraisikulaenude suuna äriarendusjuht Triin Messimas.

Halli sõnul peab inimene krediitkaardi valimisel arvesse võtma oma tegelikke tarbimisvajadusi ja ka maksevõimet ning kaardi laenulimiit sõltub üldjuhul kliendi regulaarsest netosissetulekust.

Messimas rääkis, et igapäevaste ostude sooritamiseks sobib määratud tagasimaksega kaart, millega klient saab kuni 50 päeva intressivaba raha kasutada.

"Kui klient soovib kaardiga teha ühekordseid suuremaid oste või omada seda muude ettenägematute kulude jaoks, siis sobib talle paremini püsimaksega või vaba tagasimaksega krediitkaart. Sellel puudub igakuine hooldustasu, klient tasub intressi vaid kulutatud limiidilt ja ta saab sõltuvalt lepingu tingimustest teha regulaarseid või vabu tagasimakseid," lisas ta. Messimas sõnas, et SEB Pangas tehakse iga kliendi kohta personaalne krediidianalüüs, mis põhineb tema sissetulekutel ja olemasolevatel kohustustel. Krediidilimiit kujuneb kliendi ühe kuni kahe netosissetuleku ulatuses.

"Sularaha vahetades peab klient arvestama kehtiva sularaha müügikursiga, kaarditehingu puhul Eesti Panga kursiga, millele lisandub konverteerimistasu," rääkis ta sellest, kas reisides eelistada krediitkaardiga sularaha väljavõtmist või vahetada valuuta eelnevalt Eestis.

Messimas lisas, et üks aspekt on võrrelda erinevaid valuutakursse, kuid teine aspekt on turvalisus, mida krediitkaart pakub. "Samas kui klient on oma sularahavajadust valesti hinnanud, on ta sunnitud reisilt naastes taas valuuta tagasi vahetama ning kannab kursivahe tõttu rahalist kahju."

Swedbanki väikefinantseerimise juht Andres Tukk sõnas, et nende väljastatavatest kaartidest on populaarseimad vaba tagasimaksega krediitkaardid ja American Expressi krediitkaardid.

"Hiljuti tuli välja krediitkaart American Express Blue, mis pakub uudset ostukindlustust. Ostukindlustusega on soetatud esemed kaitstud nii varguse, kadumise kui ka õnnetuse tagajärjel kahjustumise vastu 90 päeva jooksul pärast ostu tegemist," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:10
Otsi:

Ava täpsem otsing