Eesti tuvastas nädalaga 10 uut seagripihaiget

24. juuli 2009, 18:16

24. juuli seisuga on Eestis
registreeritud 31 uue gripi A(H1N1) haigusjuhtu, neist kümme lisandus
viimasel nädalal, teatas tervisekaitseinspektsioon.

Kokku on nakkushaiguste labor uurinud 182 seagripi kahtlusega proovi, millest 30 on olnud positiivsed. Eestis kinnitatud haigusjuhtudest on 20 juhul nakatutud grippi kas Ameerika Ühendriikides (8), Suurbritannias (3), Lõuna-Koreas (3), Mehhikos (2), Iirimaal (1), Serbias (1), Kreekas (1) või Brasiilias (1). Kümme nakatunut on saanud viiruse haigestunud inimesega kokkupuutel Eestis, ühe haige puhul on nakatumisriik ebaselge.

Kõikidele haigestunutele on määratud viirusevastane ravi. Need, kelle ravikuur on lõppenud, on tervenenud ilma tüsistusteta.

Maailmas tervikuna on tänaseks kinnitatud üle 150 tuhande uue gripiviiruse A(H1N1) haigusjuhtu, neist Euroopa Liidu ja EFTA riikides üle 19 tuhande. Surmajuhte on kokku registreeritud 868.

Tervisekaitseinspektsioon paneb jätkuvalt reisijatele südamele, et käies Ameerika Ühendriikides, Suurbritannias, Lõuna-Koreas, Mehhikos, Iirimaal, Serbias, Kreekas või Brasiilias, tuleb hiljemalt seitsme päeva jooksul pärast reisilt naasmist jälgida oma tervist ja haigestumisel pöörduda kohe arsti poole.

Arsti juurde peaks kohe pöörduma ka need, kellel on olnud kokkupuude seagripi diagnoosi saanud inimestega ja kellel on ilmnenud gripisümptomid hiljemalt seitsme päeva jooksul pärast kokkupuudet.

Gripisümptomiteks on palavik 38°C või enam, millega kaasnevad köha, nohu, kurgu-, pea- või liigese- ja lihasvalu.

Gripi puhul on tegemist piisknakkusega, mis levib köhimisel ja aevastamisel või saastunud käte vahendusel. Haigestudes tuleb jääda koju ja hoiduda lähikokkupuutest teiste inimestega. Üldiseks soovituseks on sage kätepesu - need ennetusmeetmed aitavad vältida gripiviiruse levikut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. July 2009, 18:51
Otsi:

Ava täpsem otsing