AUTOD: Uus Ameerika superauto?

1706-aripaev 26. juuli 2009, 23:51

Automedia fotograafid tabasid järjekordsel
proovisõidul USA firma Devon Motor Works poolt arendatava sportauto Devon GTX,
mis peaks loojate arvates hakkama pakkuma konkurentsi teistele nimekatele
Ameerika sportautodele.

Firma looja Scott Devoni sõnul on tegu puhtalt juhile orienteeritud sõidukiga, mille puhul pole vähetähtis ka väline, visuaalne pool. Nii ongi GTXil efektne, 1960ndate aastate sportautode ning kaasaja disainikeelt siduv välimus. GTXi disaini autoriks on teenekas rootslasest autodisainer Daniel Paulin.

Ülimalt kaasaegsed on ka auto valmistamisel kasutatud materjalid. Nii on näiteks GTXi kere tehtud suuremas osas süsinikkiust, mis on äärmiselt kerge, aga samas ka tugev materjal. Kahekohaline sportlik kupee saab endale ka ette üles avanevad uksed ning klaaskatuse.

Jõuallika ja veermiku detailid on teadaolevalt laenatud Dodge Viperilt, 8,4-liitrise kümnesilindrilise V-mootori võimsuseks on rohkem kui 650 hobujõudu. Viperi osade kasutamisel on aga veel üks konks – Devon Motor Works osustus ka ainsaks ettevõtteks, kes tegi pankrotistunud USA autotootjale Chrysler pakkumise Dodge Viperi kaubamärgi ja tootmisliini ostuks. Juhul, kui ostutehing õnnestub, võib Devon GTX jõuda kiiresti seeriatootmisse Dodge Viper kõrval või asemel.

Lähiajal peaks aga Devon GTX tegema mõned kiiremad ringid Nürburgringil, kus loodetakse endale võidusõitja Justin Belli abil napsata endale rajarekord.
Oma ametliku debüüdi teeb Devon GTX 12. augustil algaval klassikaliste autode suurimaks kogunemiseks USAs peetaval Pebble Beach Concours d'Elegance'il. Kui vastuvõtt osutub edukaks, jõuab GTX USAs müügile järgmise aasta jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. July 2009, 23:53
Otsi:

Ava täpsem otsing