Jumalale läkitatud post jõuab Paidesse

26. juuli 2009, 13:24

Alates veebruaris saadab Eesti Post
kättetoimetamata jäänud kirjad ja pakid Paidesse, kus neid hoitakse kuus
kuud.

Postiga saadetakse kummalisi asju, tõdes Eesti Post, kuid tulenevalt postiseadusest tuleb kättetoimetamata jäänud postisaadetisi säilitada vähemalt kuus kuud.

Alates selle aasta veebruarist hoiustatakse taevasse ja valesti adresseeritud post Paides selleks ette nähtud ruumides. Iga nädal tuleb hoiule keskmiselt 100 saadetist, millest suurem osa on lihtkirjad. Põhjused, miks saadetised saajat ei leia, on erinevad.

Kõige rohkem kirju tuleb hoiule seetõttu, et adressaat ei ela märgitud aadressil või on aadress kirjutatud valesti. Teiseks levinud põhjuseks on ebapiisav või -täpne aadress, näiteks on kirja pandud vaid saaja ees- ja perekonnanimi. On ka omapäraseid kohti, kuhu kirju saadetakse – taevasse, jumalale ning mujalegi. Arhiivis leidub kirju, millel puudub nii saaja kui saatja aadress, samuti on saadetisi, mille eest ei ole tasutud või on tasutud vähem ning saaja keeldub puuduva osa eest lisatasu maksmast.

Kõigil Paidesse jõudvatel saadetistel on üks ühine puudus – neil puuduvad saatja andmed ja seega puudub võimalus saadetis omanikule tagastada.

Suurem osa tähtsaadetistest saadetakse hoiule hoiutähtaja möödumisel. Nende seas leidub erinevaid kummalisi asju, näiteks on postikomisjon hävitamisele määranud musta pesu, tubakatooteid, vibraatoreid, pissipotte, ämbreid, aga ka vorstitooteid ning omavalmistatud hoidiseid.

Ühes kuus leiab omaniku keskmiselt kolm kuni viis hoiustatud postisaadetist, tavaliselt tähtkirja või pakki. Need tagastatakse saajale või saatjale nende avalduse alusel. Postisaadetised, mis omanikku ei leia, avatakse vastavalt juhendile pärast kuue kuu möödumist. Pärast postisaadetiste avamist võtab komisjon vastu otsuse, kuidas edasi toimida.

Eesti Posti vahendusel edastati eelmisel aastal ligi 50 miljonit liht-, täht- ja maksikirja, 160 000 rahvusvahelist pakki ning 85 000 sisemaist standardpakki kaaluga kuni 20 kg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. July 2009, 13:31
Otsi:

Ava täpsem otsing