Arengufondi esimene rahapaigutus kahjumis

Rivo Sarapik 27. juuli 2009, 00:00

"Praegu ei ole rahulolematuseks põhjust. Viimaste kuude jooksul on pakiveo mahud kasvanud kordades ning teenuse kasutajate tagasiside on pea eranditult positiivne, see annab kindlust, et panus on tehtud õigesti," ütles Arengufondi investeeringute ekspert Indrek Kelder. "Tõelist tulemust, ja seega põhjust rahuloluks või rahulolematuseks, näeme siis, kui väljume investeeringust."

Ehkki Keldri sõnul ei olnud investeeringu tegemise ajal ning prognooside kujundamisel sellise ulatusega majanduskriisi sisse arvestatud, on ettevõte üles näidanud paindlikkust ning suutnud kiiresti muutuvates oludes teenuse käivitada ja püsida planeeritud eelarve piirides. "Tehnoloogiat arendavas ja uutele turgudele tungivas ettevõttes on käivitamisperioodil kulud suured ning kahjum normaalne ja planeeritud," selgitas Kelder. "Mõningaid kõikumisi ajalises plaanis on toimunud, seda nii positiivses kui ka negatiivses suunas, kuid tervikuna võttes püsib ettevõte kavandatud kursil."

Arengufond eeldab, et selle aasta viimastel kuudel jõuab SmartPOST rahavoogudes kuu lõikes nulli, 2010. aastal loodavad nii ettevõte kui ka Arengufond kasumit juba ka aasta lõikes.

SmartPOSTi juhatuse liikme Indrek Oolupi sõnul vastas esimese käivitusaasta kahjum ootustele.

Oolupi sõnul on kaugmüük ehk interneti- ja postimüük kasvav turg, samuti lubab rahasäästu pakkuv teenus aasta lõpuks positiivset tulemust oodata. Lisaks Eestile plaanib ettevõte oma teenust ekspordiks müüa ning läbirääkimised välismaal praegu käivad.

"Esimesed poolteist aastat tegelesime tehnoloogia arendamisega ja teenuse võrgu ehitamisega, mis on rahamahukas ettevõtmine. Oleksime võinud ju ka ühe-kahe automaadiga Tallinnas alustada, aga sellega poleks kliendid rahul," lausus Oolup.

Tema sõnul on kliendid neid väga hästi vastu võtnud, tagasisides tuuakse esile teenuse lihtsust, kiirust ja mugavust. "Esimesel poolaastal alustas meie teenuse kasutamist ligi 50 posti- ja internetimüügi ettevõtet, jooksvaid kasutajaid on 100 ringis."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing