Saksamaal jätkuvad vaidlused Opeli ümber

28. juuli 2009, 12:31

Opeli ostmisele pretendeerivate investorite
ettepanekud tekitasid vaidlusi liitvabariigi valitsuse, liidumaa
valitsuste ja eestkosteameti vahel, kirjutas dw-world.de.

Eestkosteamet, mis juhib Saksa riigile kuuluvaid Adam Opel Gmbh aktsiaid, soosib Belgia investeerimisfirmat RHJ. Samal ajal liidumaa valitsused, mille territooriumil asuvad Opeli tehased, peavad kõige sobivamaks konsortsiumi Austria-Kanada firma Magna ja Vene partnerite- riikliku Sberbanki ja GAZ Gruppi näol.

USA pank Lazard analüüsis potentsiaalsete investorite ettepanekute pakette. RHJ nõuab kontsernile riiklikku garantiid 3,8 miljardi euro ulatuses, samal ajal kui Magna soovib selleks 4,5 miljardit.

RHJ kompanii on kohe valmis eraldama Opelile ka oma vahendeid 275 miljoni euro ulatuses, Magna paneb 100 miljonit.

Kui RHJ planeerib likvideerida Opelis 9900 töökohta ja nendest Saksamaal 3900, siis Magna koondab 10 000 töötajat ja nendest Saksamaal 3000.

Panga analüüsis tuuakse välja, et Magna esitas usutavama strateegilise kontseptsiooni. Konsortsiumi tugevuseks peetakse ka Venemaa turule pääsemise võimalikkust.

Samal ajal pole kadunud päevakajalisusest ka Opeli pankrott. Kristlike Demokraatide eelarvepoliitika ekspert Steffen Kampeter leiab, et selline võimalus on täiesti olemas. Samal ajal autotööstuse esindajad hoiatavad, et taoline samm kaotaks kümneid tuhandeid töökohtasid.

Autouuringute keskuse (CAR) juht Ferdinand Dudenhöffer ütles, et taolist sammu ei lubaks liidukantsler Angela Merkel enne parlamendivalimisi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. July 2009, 12:31
Otsi:

Ava täpsem otsing