ABB kontsern sai Brasiiliast rahasüsti

29. juuli 2009, 14:24

Energeetika- ja automaatikatehnoloogia
kontsern ABB sai 540 miljoni dollarilise tellimuse Brasiiliast firmalt Abengoa
Grupp võtmetehnoloogiate tarnimiseks maailma pikima elektriülekandeliini
ehitamiseks.

Elektriülekandeliin hakkab ühendama kaht riigi loodeosas asuvat uut hüdroelektrijaama Brasiilia peamise majanduskeskuse S?o Pauloga. Ülekandeliini pikkus on 2500 kilomeetrit. Elektrit edastatakse väga kõrge pingega (600 kV), et vähendada ülekandekadusid.

Tegemist on teise ülekandeliini projektiga Brasiilias, kus kasutatakse HVDC (high-voltage direct current – kõrgepinge alalisvoolu) 600 kV ülekannet. Itaipu projekt, mille kaks ülekandeliini ehitas ABB 1984. ja 1987. aastal, on seni maailma kõrgeima pingega alalisvoolu ülekandevõrk, mis töötab senini. ABB kasutas enam kui 50 aastat tagasi maailmas esimesena HVDC-tehnoloogiat ja on selles valdkonnas jätkuvalt maailmas liider.

ABB tarnib projekti raames kaks 3150 megavatist HVDC konverterjaama, 800 MW HVDC jaama ning ülekandevõrgu. Jaamade valmimise planeeritud lõpptähtaeg on 2012. aasta. HVDC-tehnoloogia võimaldab madalamaid kulusid ja väiksemaid keskkonnamõjusid kui traditsioonilised AC ülekandesüsteemid ning tagab ka võrgu kindlama töö. Seepärast on HVDC-tehnoloogiat otstarbekas kasutada just elektrienergia ülekandeks pikkade vahemaade taha.

ABB on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, kontsern annab tööd ligi 120 000-le inimesele sajas riigis. Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte mahukaimad tegevusvaldkonnad on tuulegeneraatorite ja sagedusmuundurite tootmine, ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektide elluviimine ning täishooldusteenuse pakkumine tööstusklientidele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. July 2009, 14:24
Otsi:

Ava täpsem otsing