BÖRS: USA grillib raha

29. juuli 2009, 18:30

USA börsid jätkavad varasematest päevadest
hoopis kindlama miinusega.

Investorite muret võib ka mõista – USA kestvuskaupade tellimused vähenesid juunis 2,5 protsendi võrra, mis näitab, et majandusel ei lähe siiski veel nii hästi, kui loodetud. Ka kasvanud laovarud USA naftahoidlates ei anna palju lootust arvata, et asjad peatselt paremusele pööravad.

Nõrkus Hiina turgudel mõjutab ka USA aktsiaid – „Hiina on globaalse majanduse kasvu epitsentris, seega sealsed nõrkused võtavad maha optimismi üle terve maailma,“ sõnas Axiom Capital Management juht Liam Dalton. „See pole olnud väga kõrgekvaliteediline ralli. Raha on turule jõuga surutud, seega tagasilöök on igati normaalne,“ lisas ta.

Dow Jones tööstuskeskmine on vajunud 0,7 protsenti, Nasdaq indeks 0,72 protsenti ja S P 500 aktsiaindeks on langenud 0,9 protsenti.

Korraliku miinuse on täna andnud Yahoo!, kes sõlmis Microsoftiga 10-aastase lepingu otsingumootorite ühendamiseks ning partnerluseks ka sealse reklaami müügi alal. Aktsia on kukkunud 11,8 protsenti. Microsofti aktsia on 0,9 protsendiga plussis.

Suuremad kukkujad on loomulikult ka naftakompaniid. ConocoPhillips, kes täna teatas oma teise kvartali kasumi 76protsendilisest kukkumisest, on börsil vajunud enam kui 4,4 protsenti. ka Exxon Mobil on langenud pea 1,5 protsendi jagu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. July 2009, 22:42
Otsi:

Ava täpsem otsing