Analüütikud näevad Baltikat miinuses

Kaisa Tahlfeld 31. juuli 2009, 00:00

Baltika juhatuse esimehe Meelis Milderi sõnul oli ettevõtte 35miljoniline teise kvartali kahjum ootuspärane ning ettevõte kohaneb praegu müügi langusega.

"Arvan, et võrreldes esimese kvartaliga tegime me oluliselt parema tulemuse. Ei saa öelda, et me oleme täna juba väga rahul. Aga me oleme enam-vähem kindlad selles, et me liigume kohanemise teel sobiva kiirusega," kommenteeris Milder ettevõtte teise kvartali tulemusi.

Milder usub, et kohanemine võiks tulla teisel poolaastal. "Meil on olemas teatud ootused, kuhumaani tarbimine n-ö maha matsatab, sellele tuginedes oleme oma teise poolaasta eelarve ka teinud," ütles Milder.

"Kui müükide poole peal selline enam-vähem tulemus realiseerub, siis mis puudutab meie esimese poolaasta tehnilisi probleeme, teisisõnu väljakutseid kohanemisele, meie varude mahtu ja opereerimiskulusid, siis ma arvan, et me peaksime teisel poolaastal oma kohanemise eesmärgi enam-vähem saavutama," oli Milder optimistlik.

Et suurtest laovarudest lahti saada ja ära kukkunud müüki ergutada, jätkas Baltika teises kvartalis suurte allahindlustega. "Mis puudutab allahindlusi, siis meie eelmise aasta sisseost oli tehtud absoluutselt teistel eeldustel. Meil oli väga palju varusid rohkem, kui tegelike müükide jaoks oleks vaja olnud. Varude vähendamine oli meie üks põhilisi prioriteete, sest varud on reeglina raha," märkis Milder ning lisas, et seda oli võimalik teha vaid erakorraliste soodusmüükide abil.

Sügisel pole Baltika juhatuse esimehe sõnul ettevõttel plaanis suurte allahindlustega jätkata.

Swedbanki analüütiku Pavel Lupandini hinnangul tuleb ka teine poolaasta Baltikal keeruline, ehkki teise poolaasta kahjum tuleb veidi väiksem. "Kahjumi kahanemise põhjuseks on lihtsalt laoseisu paranemine, vähem allahindlusi ning tööjõukulude kahanemine," ütles Lupandin.

"Meie peame Baltika koduturgu keeruliseks, aga Kesk-Euroopa turg ei kasva nii hästi, kui me lootsime," märkis analüütik. "Seetõttu on Baltika tegutsemiskeskkonna väljavaade üsna negatiivne ning lähiajal me pööret paremuse poole ei näe," lisas ta.

Moerõivaste jaemüüja prognoosib selle aasta käibeks 1,083-1,125 miljardit krooni ning jaemüügi käibeks 0,99-1,02 miljardit krooni, kirjutas ettevõte eelmise aasta neljanda kvartali majandusaruandes. Seega peaks selle aasta käive võrreldes eelmise aasta käibega kahanema 69-111 miljoni krooni võrra ning jaemüügi käive 39-69 miljoni krooni võrra.

Kontserni esimese poolaasta käive on eelmise aastaga võrreldes 115 ning jaemüük 87 miljonit väiksem, mis tähendab seda, et prognoosi täitmiseks peaks müük teisel poolaastal võrreldes eelmise aastaga kasvama. Trend on pigem vastupidine. Kui jaanuaris kahanes müük 7 ja jaemüük 2 protsenti, siis juunis vastavalt 21 ja 29 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:10

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing