Olerex tegi teistele tanklatele silmad ette

Viktoria Lummo 31. juuli 2009, 00:00

"Me arvame, et inimesed eristavad ja eelistavad Olerexi järjest enam Eesti kapitalile kuuluva ettevõttena," arvas Olerexi juhatuse liige Sulev Schasmin.

Olerex sai eelmisel aastal puhaskasumit 14,9 miljonit krooni, mis on aasta varasemaga võrreldes pea 200protsendiline kasv.

Käibe peaaegu 50protsendilist kasvu mõjutas Schasmini sõnul lisaks kütuse hinna tõusule nelja uue tankla kasutusele võtmine.

"Korraldasime ringi ka kaupade hankimise, vähendasime tarnijate hulka ja sortimenti, täiendasime motivatsioonisüsteemi, tugevdasime krediidikontrolli, vähendasime kulusid, kus võimalik," selgitas juhatuse liige käibe ja kasumi kasvu tagamaid.

Schasmin lisas, et ka Olerexi kaupade ja teenuste müük suurenes 30 protsenti.

"Selle aasta esimese poole kütusemüük liitrites moodustab 96,5 protsenti eelmise aasta sama perioodi tasemest, see näitaja on üle ootuste hea," rääkis Schasmin, lisades, et kauba ja teenuste müügimahud on küll languses, kuid vastavad Olerexi prognoosidele. Samuti on sellel aastal madalam brutomarginaal.

Tema sõnul prognoosis Olerex, et teine poolaasta tuleb raskem ning tuleb olla valmis müügimahtude vähenemiseks ja krediidiprovisjonideks.

Statoili kontseptsioonijuhi Kai Realo arvates mõjutasid puhaskasumi vähenemist 54 protsendi võrra võrreldes eelmise aastaga enim toodete ostuhinna järsud muudatused ning laovarude ümberhindlused. "Aasta teisel poolel toimus kiire tooraine ja valmistoodete hinnalangus, mille tulemusel mootorikütuste jaehinnad langesid aasta lõpuks üle 30 protsendi," ütles ta.

Statoili käive kasvas mullusega võrreldes kümnendiku võrra. Realo sõnul mõjutasid käivet enim aktsiisimaksu muudatused ja tooraine hinnatõus. "2008. aasta algas mootorikütuste aktsiisimaksu tõusuga, mis lisas bensiini hinnale 1,32 krooni ning diislikütuse hinnale 1,56 krooni. Kahetsusväärselt järgnes kohalikule maksutõusule tooraine ja valmistoodete hinnaralli globaalsel turul, mis tipnes 3. juulil 146,19 USD/barrel nafta hinnaga ning kohalikus jaekaubanduses tõusis bensiini jaehind 18,55 krooni/liiter ning diislikütuse jaehind 20,50 krooni/liiter tasemele," kommenteeris eelmise aasta tulemusi Realo.

Alexela Oili kahjum vähenes eelmisel aastal 3 protsenti ja käive kasvas 15 protsenti.

ASi Alexela Oil tegevjuht Ain Kuusik ütles, et kahjuks ei saa Alexela Oili eelmise aasta tulemustega rahule jääda, põhjuseid, miks nii läks, on mitmeid. "Mitte alati ei sõltu ju kõik ettevõtjast," märkis ta.

"Sel aastal oleme muutnud ettevõtte efektiivsemaks, karmistanud krediidi- ja hinnapoliitikat, teinud suuremas mahus ja põhjalikumat analüüsi igapäevase majandustegevuse kohta," kommenteeris Kuusik.

Ta ütles, et eesmärk on jätkata suurima tanklate arvuga jaemüüjana Eestis ja saavutada liidrikoht ka autokütuste jaemüügi turul.

Kuusik lisas, et suurenenud finantskulud ja langeva turu tingimustes vältimatu reklaamieelarve suurendamine avaldasid oma mõju, mis koos amortisatsiooniga tähendasid lõppkokkuvõttes negatiivset netotulemit.

Neste käive ja kasum kasvasid eelmisel aastal viiendiku võrra. Neste Eesti ASi peadirektor Indrek Kaju ütles, et kuna Neste on börsiettevõtte, siis ei saa ta selle aasta tulemuste teemal spekuleerida ja nendest lähemalt rääkida.

"Mul ei ole majandusaasta aruandele midagi lisada, seal on kõik kirjas," vastas Kaju küsimusele, kas eelmise majandusaasta tulemustega ollakse rahul.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing