Eestis on kinnitatud kokku 40 seagripi juhtu

31. juuli 2009, 16:54

31. juuli seisuga on
tervisekaitseinspektsiooni nakkushaiguste labor kinnitanud Eestis 40 uue gripi
A(H1N1) haigusjuhtu, neist üheksa lisandusid viimasel nädalal, teatas
inspektsioon.

Üheksast viimati haigestunust viis nakatusid uude grippi väljaspool Eestit, neljal juhul oli tegemist Eesti sisese nakkuse edasikandumisega.

Kokku on nakkushaiguste labor tänase (31. juuli) seisuga uurinud 229 proovi uuele gripile A(H1N1). 40-st kinnitatud haigusjuhust 25 juhul on grippi nakatumine toimunud uue gripi levikumaal kas Ameerika Ühendriikides (9), Suurbritannias (5), Lõuna Koreas (3), Mehhikos (2), Iirimaal (1), Serbias (1), Kreekas (1), Hispaanias(1), Portugalis (1) või Brasiilias (1). 14 nakatunut on saanud viiruse haigestunud inimesega kokkupuute järel Eestis, ühe haige puhul on nakatumisriik ebaselge.

Kõikidele haigestunutele on määratud viirusevastane ravi. Need, kelle ravikuur on lõppenud, on tervenenud ilma tüsistusteta.

Maailmas tervikuna on 30. juuli seisuga kinnitatud üle 177 tuhande uue gripiviiruse A(H1N1) haigusjuhtu, neist Euroopa Liidu ja EFTA riikides üle 24 tuhande. Surmajuhte on maailmas registreeritud kokku 1127.

Tervisekaitseinspektsioon paneb jätkuvalt reisijatele südamele, et kui te olete käinud uue gripi levikumaal, siis tuleb hiljemalt seitsme päeva jooksul pärast reisilt naasmist jälgida oma tervist ja haigestumisel pöörduda koheselt arsti poole.

Arsti juurde peaks koheselt pöörduma ka need, kellel on olnud kokkupuude uue gripi diagnoosi saanud inimestega ja kellel on ilmnenud gripisümptomid hiljemalt seitsme päeva jooksul pärast kokkupuudet.

Gripisümptomiteks on palavik 38°C või enam, millega kaasnevad köha, nohu, kurgu-, pea- või liiges- ja lihasvalu.

Gripi puhul on tegemist piisknakkusega, mis levib köhimisel ja aevastamisel või saastunud käte vahendusel. Haigestudes jääge koju, hoiduge lähikokkupuutest teiste inimestega. Üldiseks soovituseks on sage kätepesu - need ennetusmeetmed aitavad vältida gripiviiruse levikut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2009, 16:55
Otsi:

Ava täpsem otsing