Soome pangajuht pidas Kuressaare lossis juubelit

31. juuli 2009, 11:09

Kolmapäeval toimus Kuressaare linnuses üks
kõigi aegade suurimaid erapidusid – Soome pangandustegelase Johan Linderi
juubeli tähistamine, kirjutas Oma Saar.

50aastaseks saanud Johan Linder juhib Helsingis panka nimega United Bankers. Mõned tema juubelile tulnud külaliste luksuslikud kaatrid seisid peo ajal Kuressaare jahisadamas. Saaremaa Muuseumi kodulehel oleva hinnakirja järgi maksab linnuse kapiitlisaali ja roosa saali rentimine üheks tunniks 1200 krooni, lisaks 600 krooni peo ettevalmistuse ja ruumi koristamise teenuse eest.

"See oli tema ammune ja kindel soov, et oma 120 külalisega tähtpäeva just Kuressaare linnuses tähistada," ütles Saaremaa muuseumi teadusdirektor Olavi Pesti. "Vastakaid arvamusi on tekitanud küll see, kas nii suured erapeod auväärsesse linnus-muuseumisse ikka sobivad, aga eriti makri ajal tuleb allesjäämiseks muidugi kasutada igasuguseid teenimisvõimalusi," arvas Pesti.

Tänavu on linnuses peetud viis stiliseeritud "piiskopi pidusööki" (mullu esimese seitsme kuuga kümme), seitse abiellumistalitust ja viis muud pidulikku üritust ning kaheksa tõsisema muusika kontserti.

Kokkuvõttes on Saaremaa muuseumi külastatavus tänavu vähenenud umbes kümme protsenti, mis on aga vähem kui seoses majanduslangusega ennustati. Märgata on just õpilasgruppide osakaalu vähenemist.
Kuressaare linnusKuressaare linnus

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2009, 13:40
Otsi:

Ava täpsem otsing