Pevkur ja Savisaar hakkavad koos töötuid abistama

01. august 2009, 13:43

Sotsiaalminister Hanno Pevkur saatis
Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele kirja lubadusega abistada tööturu ja
ettevõtluse kontaktmessi „Tallinn töötab” läbiviimisel, teatas
sotsiaalministeerium.

Minister tänas linnapead kutse eest osaleda tööturu ja ettevõtluse kontaktmessil „Tallinn töötab” ning pakkus ministeeriumi koostööd nii messi korraldamisel kui ka läbiviimisel. Samuti teatas ta sotsiaalministeeriumi soovist anda messil inimestele kõikvõimalikku abi ja infot riigi pakutavate rahaliste toetuste ning muude teenuste kohta.

Pevkuri sõnul on majanduskriisi ajal väga oluline pakkuda igakülgset abi tööotsijaile, et nad leiaksid üles need võimalused, mis keerulistest aegadest hoolimata siiski olemas on. „Arvestades, et Tallinn on suurima registreeritud töötusega omavalitsus Eestis, on väga oluline anda abivajajatele parimat informatsiooni riigi pakutavatest võimalustest ja toetada neid ettevõtlikke inimesi, kes on valmis oma äri alustama ning seeläbi uusi töökohti looma. See on võti, mis aitab meie majandusel taas jalule tõusta,” lisas minister.

Sotsiaalministeerium alustas sel kevadel tegevusi olukorra parandamiseks ümarlaudadega, kuhu olid kaasatud nii riigi, töötajate kui tööandjate esindajad. Ümarlaudade jätkuna korraldas ministeerium 6. juunil suure töömessi, kus osales suur hulk ettevõtjaid.

„Mul on hea meel, et väga palju inimesi on tänaseks tänu messilt saadud kontaktidele ka uue töö leidnud. Nii tööandjad kui ka messi külastajad olid väga rahul, et said otse suhelda ja kontakte luua,” rääkis Pevkur.

Töömessile järgnes tööseminaride sari üle Eesti, kus tutvustati uut töölepinguseadust ja jagati nõu tööotsijaile CV koostamise, interneti kasutamise, tööõiguste ja oma ettevõtte alustamise kohta.

Juuli alguses kutsus Pevkur kõiki omavalitsusi üles korraldama sarnaseid töömesse üle Eesti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. August 2009, 13:43
Otsi:

Ava täpsem otsing