Tartu söögikohad said linnalt üürituge

Katariina Krjutškova 03. august 2009, 00:00

"Eks me likvideerime võla. Kohta kinni ei pane, liiga palju oma raha on all," ütles ligi poolemiljonilise maksuvõlaga Klubimaailm OÜ omanik Margus Poska, kellele kuulub restoran Maailm.

Bop Direct OÜ assistendi Lilio Talivere sõnul hakkas Tsink Plekk Pange võlg suure kiirusega rulluma aasta alguses, kui käive vähenes. Bop Direct OÜ-l on 180 000 krooni maksuvõlga, millest pool on ajatatud. Talivere sõnul on ebaõiglane, et veel suuremate maksuvõlgadega söögikohad konkurentidena edasi tegutsevad ja viimseidki kliente eest napsavad.

Ka Pierre'i kohvikuketi omaniku Peeter Reieri arvates on tulutu aastaid vireleda ja mõelda, et äkki hakkab kõik laabuma. "Inimesel peab olema nii palju julgust, et üks päev kohviku uks kinni keerata, võti omanikule tagasi anda ja lahkuda tühjade kätega," ütles Reier.

Teisalt märkis Reier, et toidukohtadel ei lähe halvasti ainult majandusseisu tõttu. Tema sõnul ei viibi 90 protsenti ettevõtete omanikest restoranides, vaid käib ainult raha välja võtmas või trimpab sõpradega terrassil veini. "Peremees peab kohal olema, sest see meelitab ka kliente ligi," lisas Reier. Tema ütlemist mööda läheb Pierre'i kohvikuketil praegu küllalt hästi, sest ta viibib 14 tundi päevas oma kohvikutes ja suhtleb klientidega.

Maksuvõla tasumisega pole kohvikuketil Reieri sõnul raskusi.

Suvel välisterasside najal vaevu hingitsevatest söögikohtadest võib osa uue aasta alguseks haihtuda, arvas FGS Estonia OÜ juhatuse liige Meelis Mäeots.

Kõige hapramad olevat praegu kõrgemate hindadega a'la carte restoranid. "Kui varem oli 100-300 krooni lõunasöögi eest välja käia okei, siis nüüd see enam nii kindlasti ei ole," ütles Mäeots.

FGS Estonia OÜ-le kuuluv buffet-restoran Rehepapp pääses Mäeotsa sõnul pankrotist üle noatera. Mäeotsa ütlemist mööda päästis Rehepapi hukust bussijaama esimesel korrusel asuv kiirsöögikoht, kust palju rahvast läbi voorib ja mis tänu sellele tugevasse plussi tuleb.

Suurel osal maksuvõlgades olevatel Tartu toitlustusettevõtetel on võlad ajatatud, ütles maksu- ja tolliameti maksuvõlgade sissenõudmise talituse peaspetsialist Karola Jaanof.

Krediidiinfo andmetel jäi kaks viimast pankrotistunud Wilde pubi pidajat riigile võlgu 2,5 miljonit krooni, Catwalkilt jäi saamata ligi pool miljonit, Võitjate pubilt 100 000 ja Rasputinilt 400 000 krooni makse.

Ettevõtja Rein Kilk kavatseb suurendada kahjumis vaevleva Ammende Villa Catering OÜ osakapitali, et ärihooneid hoida.

"Teine lahendus on uksed kinni panna. Reinule on tähtis, et suure vaevaga taastatud hooned töökorras oleksid," ütles Ammende Villa Cateringi emafirma Elikante OÜ juhatuse liige Meelis Virro.

Ammende Villa Catering haldab muu hulgas Pärnus Ammende villat ning Tartus Volga restorani.

Esialgu suurendatakse Ammende Villa Cateringi osakapitali miljoni krooni võrra, millele lisandub ülekurss. Virro ütlemist mööda võib see summa edaspidi mitmekordistuda ehk ulatuda viie miljonini.

Ammende Villa OÜ-l on peaaegu 1,5 miljoni kroonine maksuvõlg.

Virro sõnul tekkis ajatamata maksuvõlg sellest, et töötajate arv suurenes, sest Ammende Villa Catering avas Antoniuse hotelli. Ta lisas, et maksuvõla kaotamine on vaid päevade küsimus.

Majutamise, toitlustamise ja meelelahutusürituste korraldaja Ammende Villa Cateringi kahjum oli mullu üle 6,5 miljoni, kuid tunamullu veidi vähem kui 2,5 miljonit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 18:59
Otsi:

Ava täpsem otsing