Greenspan: USA majandus liigub ülesmäge

03. august 2009, 14:39

Endine USA keskpanga juht Alan Greenspan on
üsna kindel, et USA majandus on põhjas ära käinud.

Oma seisukohta põhjendas ta ABCNews'ile antud intervjuus argumentidega nagu mitmes sektoris toimuv tööstustoodangu mahtude kasv ja finantssüsteemi tervenemine.

"Finantssüsteem on märkimisväärselt paranenud ja just finantssüsteemis need probleemid ongi olnud," rääkis Greenspan, kes täna enam võimalikku kollapsit tõenäoliseks ei pea.

"Ma arvan, et näiteks TARP-programmist oli pankade jaoks suur abi ja ebaoluline ei ole ka USA börsiettevõtete turuväärtuse 3,5 triljoni dollariline kasv," märkis Greenspan.

Endise Fedi juhi sõnul on ettevõttete varud nüüdseks oluliselt väiksemad, mistõttu võib oodata teravat ümberpööret. Greenspan ütles, et käesoleva kvartali majanduskasvuks võib kujuneda isegi 2,5%. Taoline kasv on vajalik, et tasakaalustada tohutut töökohtade kadu.

"Töötusmäär jätkab kasvamist, aga aeglasemas tempos kui seni," prognoosis Greenspan, kelle hinnangul võib tõrvatilgaks meepotis olla aga kinnisvaraturg. Kui seal langus jätkub, suureneb nende kodude arv, mille väärtus on laenust väiksem ja see tekitab edasisi probleeme.

Greenspan: USA majandus liigub ülesmäge Greenspan: USA majandus liigub ülesmäge

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. August 2009, 15:05
Otsi:

Ava täpsem otsing