Fondi suurus ei takista turu löömist

04. august 2009, 12:16

132 miljardi dollari suurune Growth Fund of
America, mille kohta fonde analüüsiv firma Morningstar kirjutas kunagi, et liiga
suur fond turu löömiseks, on teinud tänavu S P 500 indeksist parema tootluse
selliste aktsiatega nagu Google, Microsoft ja Apple.

Suurimat USA aktsiafondi juhib Los Angeleses tegutsev Capital Group ning neil on lähimast rivaalist 60 protsenti rohkem varasid, kirjutas Bloomberg.

30. juuni seisuga olid fondi viis suurimat investeeringut tehnoloogiakompaniide aktsiad, aitas fondil teenida ühes reinvesteeritud dividendidega tänavu 31.juulini 19 protsenti. S P 500 indeks, mida USAs sageli turutootluse mõõdikuks loetakse, teenis vaid 11 protsenti.

2006. aastal soovitas Morningstar lõpetada fondil uute investorite kaasamise, kuna fond võib osutuda liiga suureks. Suurtel fondidel on oht muutuda indeksite sarnaseks, mida nad ei suuda lüüa, kuna fondid ei suuda leida piisavalt kasumlike investeerinuid.

„Fondijuhid on tõestanud, et nad saavad hakkama,“ ütles Morningstari analüütik John Coumarianos läinud nädalal Bloombergile.

Kasufondi juhivad 11 fondijuhti, keda nimetatakse portfellijuhtideks ja neid abistavad 50 analüütikut.

Fondi suurus võib ikkagi muutuda piduriks, mis sunnib fondijuhte ostma liiga paljude indeksisse kuuluvate ettevõtete aktsiaid, ütles Morningstari fondianalüüsi direktor Russel Kinnel.

Umbes 12 400 eri fondiklassist on enam kui 800 uute investorite raha jaoks suletud. Näiteks ei võta enam Fidelity Investmentsi Fidelity Growth Company ja Fidelity International Small Cap fond suletud uute investorite raha jaoks. Vanguard ei lase enam raha juurde Vanguard Primecapi ja Vanguard Capital opportunity fondi.

2007. aasta oktoobris tegi Growth Fund mahu poolest tipu. Siis oli fondi suuruseks 202 miljardit dollarit.

Capital Groupi pressiesindaja Chuck Freadhoff ütles, et me ei ole pika aja jooksul küll midagi näinud, mis vihjaks, et fondi suurus mõjutaks tulemusi põhjuseks, miks fond ei ole olnud kunagi suletud uuele rahale.

Kümne aastasel perioodil on fond löönud tootluselt 96 protsenti fondidest, tõustes 3,3 protsenti aastas. Fond on löönud S P 500 indeksit viie, kümne ja 25 aastase perioodi jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. August 2009, 12:19
Otsi:

Ava täpsem otsing