Kasin tulumaksu laekumine kiusab enim Tartumaa valdasid

04. august 2009, 20:02

Võrreldes möödud aastaga laekus linna- ja
vallavalitsustele üksikisiku tulumaksu tänavu juulis kokku 210 miljoni krooni
võrra vähem.

Suurimate kukkujate esirinnas olevate Tartumaa valdade juhid arvavad, et tõeliselt rasked ajad seisavad alles ees, ning usuvad, et seetõttu naastakse ka haldusreformi teema juurde, vahendas ERR.ee Aktuaalse kaamera uudist.

Tartust veerandsaja kilomeetri kaugusel asuval Laeva vallal oli tulumaksu langus juulide võrdluses 42% ehk 400 000 krooni. Vallavanem Väino Kivirüüt möönis, et tegelikult kavandas vald eelarves tänavuseks aastaks niigi tulumaksu vähenemist 700 000 krooni võrra.

Kui aastases võrdluses said kohalikud omavalitsused üle-eestiliselt võttes tänavu juulis üksikisiku tulumaksu 17,8% vähem, siis näiteks Tartumaa väikevallad nagu Piirisaare ja Peipsiääre jäid ilma enam kui poolest kohaliku omavalitsuse peamisest sissetulekust.

Aripaev.ee kirjutas juuli alguses, et selle aasta juunis kahanes statistikaameti andmetel tulumaksu laekumine kohalike omavalitsuste eelarvesse 17,2% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Eesti viie suurema linna tulumaksu laekumine on juunis vähenenud 22 ja 16 protsendi vahemikus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. September 2009, 17:04
Otsi:

Ava täpsem otsing