Eesti Post jäi esimesel poolaastal kahjumisse

Rivo Sarapik 05. august 2009, 00:00

Ehkki esimene poolaasta lõppes kahjumiga, kommenteeris ettevõtte finantsidivisjoni juht Valdur Vingisaar, et aastaplaan lõpetada kasumiga on veel realiseeritav.

Vähenevad mahud on postifirma tänavu jõuliselt kulusid kärpima pannud, nõukogu nägi ette 60 miljoni krooni säästmise. Selleks müüb postifirma kinnisvara ja hakkab ise rentnikuks, samuti vahetab välja sõidukiparki väiksemate autode vastu ning kärpis töötajate palku.

Kinnisvaramüük peaks aitama säästa 20 miljonit krooni, palgakärbe teist samapalju, miljon säästetakse transpordiüksuse kaotamisest. Tõenäoliselt väheneb ka ettevõtte enam kui 400 sõidukini ulatuv sõidukipark. Esimesel poolaastal vähendas firma tööjõu hulka 274 töökoha võrra, augustis lisandub veel 200. Personali hulk kahaneb eelmise aastaga võrreldes enam kui kümnendiku.

Küsimustele vastab Eesti Posti finantsdivisjoni juht Valdur Vingisaar.

Eesti Post teenis esimesel poolaastal 5,9 miljonit krooni kahjumit. Millest kahjum tuli?

Kahjumi tõi saadetiste mahu oodatust järsem langus aasta alguses. Ootasime tõsisemat langust alates teisest kvartalist ja seda enamasti kirja teenuse osas, kus toimus turu avanemine. Kuid langus saabus mõne kuu võrra varem, suuremana ja kahjuks mitte ainult kirja-, vaid kõigi teenuste osas.

Kui palju moodustas ettevõte käive esimesel poolaastal?

416 miljonit krooni.

On tulemused ootuspärased?

Kui jätta välja esimese kvartali kahjum, siis on tulemused ootuspärased.

Millega olete esimese poolaasta juures rahul?

Oleme rahul sellega, et kärpisime jõuliselt püsikulusid, mis parandas teise kvartali tulemusi.

Kärpisime kõiki kulusid alates elektrikuludest kuni tööjõukuludeni välja, nii mittevajaliku vara realiseerimise kui ka koondamise ja ka palgakärbete näol.

Eesti Posti seadis sel aastal tänavuseks eesmärgiks teenida keerulisest majandusolukorrast olenemata kasumi teenimise. Kas selle eesmärgi täitmine on täna reaalne?

Selle eesmärgi täitmine on praegu reaalne. Oleme vähendanud ettevõtte püsikulusid ja suurendanud efektiivsust langevate mahtude kiuste, oleme suutnud viia oma kulubaasi vastavusse tuludega ning aastalõpu tulemus peaks olema vastavalt korrigeeritud eelarvele väikses kasumis.

Ettevõte lõpetas eelmise aasta negatiivse käibekapitaliga, sellele juhtisid tähelepanu ka audiitorid (lühiajalisi kohtustusi on rohkem kui käibevara). Kuidas on seis praegu?

Negatiivne käibekapital on samal tasemel, aasta lõpuks situatsioon paraneb.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing