Investor: GILD ei taha tegelikult Q Vara müüa

Virge Haavasalu 05. august 2009, 00:00

Enampakkumisel osalemise tingimustes oli kirjas, et müüdavate äriühingute aastaaruannetega saab tutvuda avalikes registrites. Seal neid Müürsepa sõnul tegelikult ei ole. "Praegu on nii, et kõrvaline isik ei saa mingisugust informatsiooni. Järelikult see pole üldse eesmärk neid asju enampakkumisel müüa," sõnas ta.

Lisateabe saamiseks helistas Müürisepp paar korda ka advokaadibüroosse. "Nemad on formaalselt korraldajad, kes annavad täiendavat informatsiooni," rääkis ta. Müürsepa sõnul ta aga infot ei saanud. "Otseselt põhjust ei öeldudki," lisas ta.

"Esialgu olin huvitatud kogu sellest varast, mis seal oli. Kui oleks saanud täiendavat infot, siis oleksin hakanud sõeluma, kas oleks olnud üldse midagi, mille vastu oleksin huvi tundnud," rääkis Müürisepp.

Q Vara enampakkumise tingimustes on kirjas, et pakkuja peab kinnitama varaga tutvumist ja sedagi, et teinud vajalikud finants- ja juriidilised analüüsid. "Potentsiaalselt tundub atraktiivne pakkumine," põhjendas Müürisepp huvi Q Vara vastu.

Praeguse seisuga ta enampakkumisel ilmselt ei osale. "Võib-olla maksan raha, et saada enda vastu mingisugused nõuded. Kui mul puudub igasugune info, pole mõtet ju nalja pärast 100 000kroonist või mitme miljoni kroonist priipiletit osta," selgitas Müürisepp.

Võimalusest pöörduda täiendava info saamiseks GILDi poole sai ta teada ajakirjaniku vahendusel. "Kui mina helistasin, öeldi, et küsitakse GILDist eraldi järgi, aga ei saadud midagi," märkis Müürisepp.

GILD Arbitrage'i fondijuht Tõnno Vähk ütles, et nad ei pidanud vajalikuks müüdavate ettevõtete kohta rohkem infot enampakkumise tingimustes avaldada. Küll aga võib soovi korral asjast huvitatud investor seda nende käest järele küsida.

Vähk lisas, et GILD pole kohustatud avalikustama enampakkumisele pandud ettevõtete majandusaasta aruandeid. "Ma ei oska öelda, mis avalikest registritest seda saab," nentis ta. "Kui ei ole kättesaadav, siis ilmselt ei saa vaadata," kostis Vähk selle peale, et äriregistris aruandeid esitatud pole.

Mille põhjal peaks investor otsustama? "Eks seal pakkumise tekstis on kirjas, mille baasil peab tegema otsuse. Ilmselt võimalikud ostjad võtavad meiega ühendust ja täiendatud huvi juures me anname neile ka vastavaid materjale," lubas Vähk.

Vähk ei osanud öelda, keda oodatakse Q Vara ja temaga seotud ettevõtete enampakkumisele. "Ma ise ei vii seda asja siin läbi," märkis ta. Kui palju pakkumisi on tulnud, selle kohta tema sõnul infot ei väljastata. Kas enampakkumise tulemused tehakse teatavaks, ei osanud Vähk samuti öelda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing