Rebane: Madonna paneb raha voolama

Katariina Krjutškova 05. august 2009, 00:00

"Üks kontsert toob riigile rohkem kaudseid makse kui käibemaksu tõus. Kahjuks selle peale alati ei mõelda," rääkis ta. Rebane ütles eile, et tema hinnangul tuli suurkontserdile ligi 30 000 turisti. Keskmiselt kulutab igaüks neist päevas 2500 krooni, mis teebki kokku 75 miljonit, rääkis ta.

Rebase sõnul võis väliskuulajatest oodata kõige rohkem soomlasi, lätlasi ja leedulasi, aga ka venelasi ja rootslasi.

Tallinna ettevõtlusameti ettevõtluse arendamise osakonna juhataja Mart Repnau sõnul pole turistidelt võimalik teenida 75 miljonit krooni, sest naaberrahvad sõidavad öösel koju ega jäta hotelliraha Eestisse.

"Ilmselt väga paljud lätlased ja leedukad alustavad öösel kohe oma autode ja bussidega koduteed," ütles ta eile. Repnau lisas, et voodikohtade arv on siiski piiratud ja praegu on kõik hotellid täis.

Tema hinnangul võis suure käibe teha ööelu pealt. "Turist kulutab ööga vabalt tuhatkond krooni, kohalik kuskil 500 krooni," märkis ta. Repnau sõnul ulatus Madonna kontserdiga kaasnev kogukäive saja miljoni kroonini.

Madonna kontserdi tõttu võisid enim võita vanalinna südamest eemal asuvad paigad ja Narva maantee äärde jäävad kohad. "Loodetavasti liigub rahvas öö läbi ringi ja me jääme täpselt käigukoha peale," ütles Reval Hotel Centrali tegevjuht Kaja Proos eile.

Restoran Novell ja kohvik Kompass hoidsid uksi lahti öösel vähemalt kella kaheni. Proosi sõnul olid ka paljud teised söögikohad taotlenud Madonna kontserdi järgseks ööks luba olla avatud hilisööni.

Kontserdil ainumüügiõigust omanud A. Le Coq valas eile välja 100 000 liitrit õlut ja teisi karastusjooke. Pooleliitrine tops humalavett maksis 35 krooni. "Tavaliselt pole me selliste üritustega kasumisse jäänud, välja arvatud Metallica kontsert," ütles A. Le Coqi juhatuse liige Tarmo Noop. Tartu õlletehas oli Madonna kontserdi peasponsor. Noobi sõnul on rendi- ja tööjõukulud suured, mistõttu oleks ta äärmiselt õnnelik, kui nad nulli jääks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing