Eestlane eelistab puhata matkates

05. august 2009, 15:49

Populaarsemad siseturismi- ja vaba aja
veetmise viisid sel suvel on elamuskingitusi pakkuva portaali Kingi.ee andmetel
rabamatk ja kanuumatk.

Enim naudivad eestlased looduses viibimist – kõige populaarsemad on rabamatkad ja sportlikud tegevused nagu vibulaskmine, kanuumatkad ning rannakatamaraaniga sõitmine, selgitas Kingi.ee oma pressiteates.

Edetabeli tippu paigutuvad ka spaakülastused ja erinevad kehahoolduspaketid, kuid nende puhul on olulise tähtsusega pakettide hind – spaapakettide populaarsust on tõstnud rohked sooduskampaaniad.

Uue trendina väärtustatakse kohtumisi mingi kitsama ala tunnustatud spetsialistidega – näiteks Kersti Kreismanniga Eesti Draamateatrist ning suur populaarsus on olnud ka Jüri Aarma korraldatud kohtumisõhtutel.

Elamuskingituste portaali Kingi.ee internetiturunduse spetsialisti Rode Luhaääre sõnul on majandussurutis sundinud siseturismiga tegelevaid ettevõtteid üha enam otsima nutikaid turundusvõimalusi.

Erinevalt üldisest turundustrendist on näha selgelt kasvav huvi siseturmi teenuste vastu, rääkis Luhaäär. „Masu on inimesed asjademaailmast emotsioonidemaailma toonud. Reisimine kodumaal on odavamaks muutunud, mistõttu võib öelda, et eelista Eestimaist kehtib ka turismis,“ lisas Luhaäär.

Siseturismi ja vaba aja veetmise võimaluste TOP 10 on koostatud Kingi.ee müüginäitajate ja veebiklikkide alusel:

1. Rabamatk
2. Kanuumatk
3. Spaakülastus
4. Majutus Pärnus
5. Purjetamine rannakatamaraaniga
6. Vibulaskmine
7. ATV-seiklus
8. Pidulik õhtusöök restoranis
9. Saunaõhtu seltskonnale
10. Ööklubi külastus

Portaal Kingi.ee on 2008. aasta detsembris loodud elamuskingitusi pakkuv e-kaubamaja, mis samal ajal püüab populariseerida ka Eesti-sisest turismi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. August 2009, 15:49
Otsi:

Ava täpsem otsing