Vilniuse linnapea: pole kusagilt kokku tõmmata

05. august 2009, 11:17

Vilniust ei mõjuta majanduskriis kuigi
palju, kuid väikestel omavalitsustel pole eelarvet kusagilt kokku tõmmata,
märkis Eestisse visiidile tulnud Vilniuse linnapea Vilius Navickasega.

Vilniuse linnapea ilmutas suurt huvi majanduskriisi mõjude leevendamiseks välja töötatud Tallinna abipaketi vastu, kirjutas Raepress. Navickas tõdes, et majanduskriisi mõjud annavad ennast kohalikele omavalitsustele väga valusalt tunda. „Vilniust ei mõjuta majanduskriis mitte nii väga, kuid väikestel on raha niigi vähe, ei ole mitte kusagilt kokku tõmmata,“ nentis Navickas kohtudes Tallinna linnapea Edgar Savisaarega.

Navickase sõnul on Vilnuses võetud suund linnaettevõtete ümberstruktureerimisele ja efektiivsemaks muutmisele, kaalutakse ka mitmete infrastruktuuriettevõtete privatiseerimist. Vilnius tähtsustab linnapea sõnul ka linnajuhtimise avalikkust ja läbipaistvust – kõikvõimalik teave peab olema linnakodanikele võimalikult kättesaadav ja avalik ning selles suunas Vilniuses ka tõhusalt liigutakse.

Vilniuse linnapea sõnul on eesmärgiks seatud ka Vilniuse vanalinna autodest vabastamine – sel eesmärgil rajatakse autoparklad ning soodustatakse jalgrattaga liiklemist. Kultuuripealinna staatus on Vilniuse külastatavust Navickase sõnul koguni 27% võrra suurendanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. August 2009, 11:50
Otsi:

Ava täpsem otsing