Algatati endise Pärnu Õlu pankrotimenetlus

06. august 2009, 20:24

Pärnu maakohus alustas tänase kuupäevaga
Riverside Brewery ASi (endise nimega Pärnu Õlu) pankrotimenetluse.

Ettevõte on likvideerimisel. Endise Pärnu Õlu pankrotti taotleb Eesti Pandipakend OÜ, kelle pankrotiavaldust arutas kohus teisipäeval.

Eile õhtul Eesti Pandipakendi tegevjuhi Rauno Peeter Raaliga rääkides ütles ta lühidalt, et tegemist oli ettevõtte omaaegse partneriga, kes jäi märkimisväärsed summad Pandipakendile võlgu. Pikema kommentaari lubas Raal täna edastada, kuid pole seda siiani saanud mahti teha.

Ajutiseks pankrotihalduriks määras kohus Ly Müürsoo ning järgmine istung toimub 1.oktoobril.

Riverside Breweryl keelatakse oma varade käsutamine ajutise pankrotihalduri nõusolekuta ning peatatakse varade suhtes toimuv sundtäitmine.

Viru Õlu omanik Taani kontsern Harboe ostis möödunud aasta alguses ära Puls Brewery brändi. Brändi müügini jõudis ettevõte Puls Brewery (ka üks ettevõtte endistest nimedest-toim.) tegevjuhi Meelis Piheli sõnul möödalaskmiste tõttu. „Ettevõttes on tehtud juhtimise seisukohalt vigu. Elementaarne A ja B on jäetud unarusse, pole vaadatud kaugemale sealt, et mis saab siis, kui privaatbrändide tootmine saab otsa. Tuldi hooga välja, kuid läbi mõtlemata,“ tõdes Pihel nukralt.

Riverside Brewery aktsionär on läbi firmade soome-rootslane Carl-Erik Sundblad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. August 2009, 20:27
Otsi:

Ava täpsem otsing