Tartu täitub taas piiritu armastusega

Signe Sillasoo 07. august 2009, 00:00

10. augustist ootab Tartu külla kõiki romantika austajaid. Algab festival, mis toob ekraanile parimad uuemad ja vanemad armastusfilmid. Korraldajad lubavad, et tegu ei ole läila roosamannaga, sest armastust ja selle erinevaid variatsioone näidatakse ka läbi tumedamate teemade.

Näha saab näiteks sel aastal kaheksa Oscarit noppinud Danny Boyle'i India agulis elava poisi seiklustest pajatavat filmi "Rentslimiljonäri", samuti rohkete auhindadega pärjatud Michael James Rowlandi filmi "Lucky miles - eksinud Austraalias" ning sel aastal valminud Sergei Oldenburg-Svintsovi filmi "Tuvike - viimane suvi Nõukogude Liidus", mille seansi režissöör ise ka sisse juhatab.

Vanematest väärfilmidest on kavas näiteks 1973. aastal valminud Terrence Malicki "Laastatud maa" ning 1962. aastal ekraanile jõudnud Francois Truffauti "Jules ja Jim".

Kõigile seanssidele, nii Tartu Raekoja platsis kui ka Athena keskuses toimuvatele, on sissepääs tasuta. Prii pääse on ka kuue festivalipäeva jooksul toimuvatele kontserditele, ümarlauavormis aruteludele ja luuleüritustele.

Mõnusat muusikat pakuvad tARTuffi raames festivalikülalistele kuulamiseks näiteks Regatt, Külalised, Jüri Homenja, Zetod ja Kirtana Rasa. Luulet loevad aga Doris Kareva, Maarja Kangro, Triin Soomets, Kätlin Kaldmaa ja Andra Teede.

Arutleda saab festivalil pikemalt aga majanduse ja demagoogia, inimese, looduse ja loomuse vahekorra, uuskasutuse ja palju muu üle.

Lisaks filmide, kontserdite ja luule nautimisele on võimalik kõigil festivalitajatel võtta osa Sügavsinisest peost ja suurest Armastuse peost. Viimane toimub 15. augusti hilisõhtust varajaste hommikutundideni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing