Arenevad turud investorile kindlamad kui arenenud

07. august 2009, 11:20

Investorite suur nõudlus arenevate turgude
võlakirjade järele on surunud sealsete võlakirjade maksejõuetuks muutumise vastu
kindlustamise hinna madalamale arenenud tööstusriikide võlakirjade omast,
kirjutab Bloomberg.

Credit default swap (CDS) riskipreemiad Türgist Indoneesiani on vajunud tänu märkidele, et nende majandused paranevad arenenud riikide omast kiiremini.

USA ja Suurbritannia laenavad pankade päästmiseks rekordilisi summasid, samas hoiavad riigid nagu Brasiilia, India ja Hiina oma reservides 3 triljonit dollarit, mis on 2008. aasta jaanuarikuisest tasemest 19 protsenti rohkem ning moodustab nüüd globaalsetest reservidest Bloombergi andmetele toetudes tervelt 43 protsenti.

CDS riskipreemiad, mis väljendavad võlakirjade läbikukkumise vastu kindlustamise hinda, on näiteks Hiinas lähedal selle aasta madalpunktile. Türgi võlakirjade puhul on riskipreemiad kukkunud madalamale New Yorgi riskipreemiatest ja Indoneesia riskipreemiad on madalamal Michigani omadest ning kui uskumatu see ka poleks, on end Venemaa võlakirjade maksujõuetuks muutumise vastu kindlustamine odavam kui California võlakirjade puhul.

„Aasta tagasi oleks see tundunud võimatuna,“ sõnas Dresdner Kleinworti arenevate turgude strateeg Dmitri Sentchoukov uudisteagentuurile.

Keskmine riskipreemia 45 areneva riigi võlakirjade peale on langenud 314 baaspunktile, mis on oktoobrist saadik madalaim tase. Viis kuud tagasi oli riskipreemia veel 785 baaspunkti peal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. August 2009, 11:20
Otsi:

Ava täpsem otsing