Peaaegu pooled miljonärid ei tundnud end jõukatena

07. august 2009, 19:01

Fidelity Investmentsi palvel Richard Day
Researchi poolt veebruaris läbi viidud USA miljonäride küsitlusest selgus, et
peaaegu pooled neist ei pea end enam jõukateks, vahendab Bloomberg.

Küsitlus hõlmas 1012 vähemalt miljoni dollarist kodumajapidamist. Kuigi keskmiselt oli majapidamistel 3,5 miljonit dollarit investeeritavat vara 306 000 dollarilise aastasissetuleku juures, ei pidanud 46 protsenti nendest end jõukateks. End mitte jõukateks pidanute seas 42 protsenti tõid põhjusena välja raha kaotamisega aktsiaturul, 12 protsenti pensionisissetulekutest elatumise ning 11 protsenti tundsid end mugavalt, kuid mitte jõukalt.

54 protsenti, kes tundsid end jõukatena andis selle põhjuseks järgnevad põhjused. 23 protsenti elavad võimete piires vähese või olematu võlakoormusega, 21 protsenti on hajutanud investeerimisportfelli ja investeerinud konservatiivselt ja 19 protsendil on piisavalt sääste.

Jõukuse tunnetus tekkis alates 1,8 miljoni dollari piirist alates investeerimisvarade juures. End mittejõukateks pidanud miljonärid tunneksid end jõukatena, kui nende varad ületaksid oluliselt 7,5 miljonit dollarit.

32 protsenti investoritest plaanis aasta jooksul omada rohkem võlakirju,ja rahaturuinstrumente, hoiuseid ja raha. 31 protsenti plaanis soetada aktsiaid, 25 protsenti, investeerimisfonde, 20 protsenti pensioniplaane ja 19 protsenti ettevõtte finantseeritavaid pensioniplaane.

Investoritest 80 protsenti plaanivad seda teha USAs, 24 protsenti suunaks raha Hiina, 22 protsenti Aasiasse (välja arvatud Hiina), 21 protsenti Lääne-Euroopasse ja Suurbritanniasse ja 13 protsenti Brasiiliasse.

12 kuu perspektiivis oli nende lemmiksektoriteks tervishoid (23 protsendil, kuid viie aasta perspektiivis 16 protsenti), infrastruktuuri vastavalt 20 ja 10 protsenti, loodussõbralikesse tehnoloogiatesse 14 ja 28 protsenti, biotehnoloogiasse 14 ja 15 protsenti ja finantssektorisse kuus ja 11 protsenti.

Viie aastases perspektiivis ootavad miljonärid kasvavat üksikisiku tulumaksu, kapitalikasvu maksu ja dividendimaks. Selle vältimiseks kavatseb 50 protsenti miljonärideks müüa kahjumis investeeringuid investeerimistulu vähendamiseks, 20 protsenti müüa kasumis investeeringuid, 29 protsenti kasutada maksusoodustustega investeerimisfonde ja 18 protsenti maksueelseid mahakandmisvõimalusi.

64 protsenti miljonäridest vastasid, et eelmistes finantskriisides ei muutnud nad oma rahapaigutusi. 42 protsenti soovitas jääda kannatlikeks ja jätkata pikaajaliste investeerimisstrateegiatega. 24 protsenti soovitasid mitte sattuda paanikasse, jääda tahulikeks ja ignoreerida negatiivseid uudiseid. 23 protsenti soovitas kulusid vähendada, elada võimaluste piires ja säästa. 15 protsenti soovitas osa saada sooduspakkumistest ja otsida ostuvõimalusi. Vaid üheksa protsenti soovitas konservatiivseid investeeringuid nagu hoiusesertifikaadid ja võlakirjad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. August 2009, 19:01
Otsi:

Ava täpsem otsing