Töötud saavad koolituskaardid

07. august 2009, 12:15

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri käskkiri
seab sisse töötute paremaks ja kiiremaks täiendkoolitamiseks kuni 15 000kroonise
isikustatud koolituskaardi.

Ministri sõnul annab isikustatud koolituskaart töötutele ja koondamisteate saanud töötajatele suurema valikuvõimaluse sobiva koolituse ja koolitaja leidmisel. „Praegune peamiselt riigihangetel põhinev koolitussüsteem küll töötab, aga suurenenud töötute arvu ja erilisemate koolituste nõudluse juures on vaja kiiremaid ning igaühe vajadustest lähtuvaid lahendusi. Kuni 15 000kroonine koolituskaart annab selleks võimaluse,” ütles Pevkur. „Loodan, et uus süsteem motiveerib töötuks jäänud inimest koolitustel osalema, tagab koolituse tulemuslikkuse ning suurendab inimeste konkurentsivõimet tööturul,” lisas minister.

Septembris algava katseprojekti ajal pakutakse isikustatud koolituskaardi alusel sihtrühmadele täiendkoolitusi, mis tõstavad nende kvalifikatsiooni varem omandatud erialal ning suurendavad töölesaamise võimalusi. Näiteks pakutakse varasema ametiga seotud tarkvarakoolitusi, sõidukijuhi täiendkoolitusi, teeninduse ja tööstuse spetsialistide täiendkoolitusi, laevameeskonna töötajate täiendkoolitusi jms. Samuti toimuvad muude valdkondade tipp- ja keskastme spetsialistide spetsiifilised täiendkoolitused.

Täiendkoolitusvaldkondade loetelu täiendatakse või täpsustatakse töö käigus. Koolituskaardi alusel ei pakuta juhtimisalaseid, üldiseid sotsiaalseid oskusi või isikuomadusi arendavaid koolitusi.

Töötukassa juhatuse esimehe Meelis Paaveli sõnul korraldatakse koolitusteenuse pakkujate leidmiseks ka konkurss, et koolituskaardi saanud inimesed saaksid kontrollitud ning kvaliteetset koolitust ja see toimuks nii kiiresti kui võimalik. „Koolituskaardi eesmärk on, et inimeste üleminek ühelt töökohalt teisele oleks tööturu praeguses keerulises olukorras võimalikult sujuv,” lisas Paavel.

Koolituskaartide katseprojekt toimub programmi „Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine 2007-2009” raames.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. August 2009, 12:15
Otsi:

Ava täpsem otsing