Savisaar pakub Tallinna hiinlaste vahebaasiks

10. august 2009, 10:29

Tallinna linnapea Edgar Savisaare arvates
saaks Hiina abiga tõmmata Eesti majanduse uuesti käima, pakkudes Tallinnas
hiinlastele äriinkubaatorit, kirjutab ajaleht Pealinn.

Savisaar leiab, et uut majanduskasvu oodates eeldatakse liiga automaatselt, et kui meie senised ekspordipartnerid kriisist toibuvad, läheb ka meil olukord paremaks.

„Tegelikult peame me täna tõsiselt mõtlema, millised on need rahvusvahelised majandusjõud, mis Eesti-taolise väikeriigi majanduse uuesti käima tõmbaksid,“ ütleb Savisaar. „Hiina on lähitulevikus kindlasti üheks peamiseks globaalse majanduskasvu mootoriks. Selle mootori oma majanduse arenguks mittekasutamine on otseselt pahatahtlik käitumine meie majandusarengu vastu. Ka liigne viivitamine Hiina kaardi rakendamisel võib luua olukorra, et sellise keskuse loob Läti, Leedu, Poola või hoopis mõni teine riik.“

Savisaare arvates võiksid Tallinn ja Eesti tervikuna välja arendada sellist liiki majanduskeskkonna, mida Hiina majandusjõud vajab selleks, et integreeruda Euroopasse.

Tallinna oleks võimalik rajada vahebaasid selleks, et siia saaksid toetuda Hiina ettevõtted teel Euroopa arenenud riikidesse, leiab linnapea. Tallinna saaks muuta nagu Hiina äriinkubaatoriks, mis võimaldab Hiina päritolu ettevõtetel siin jala maha panna, kosuda, Euroopa kogemusi omandada ja siis juba tugevam olles suunduda edasi Lääne-Euroopasse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. August 2009, 10:29
Otsi:

Ava täpsem otsing