Venemaad ähvardab 10%line eelarve defitsiit

10. august 2009, 21:17

Venemaa tolliteenistus kannab tänavu
riigieelarvesse üle 400-500 miljardit rubla plaanitust vähem, kujuneb
eelarvedefitsiit 10%liseks, kirjutas Vedomosti.

Maksude kogumine on juba praeguseks kõvasti plaanist maas ja kui tõepoolest 400 miljardit rubla puudu jääb, ületab riigieelarve defitsiit 10% SKPst.

Varem on Venemaa tolliteenistuse juht Andrei Beljaninov öelnud, et amet kavatseb võidelda iga kopika eest. Samas täitis tolliteenistus aasta esimese seitsme kuuga plaani vaid 46%, kandes riigieelarvesse üle 1,6 korda vähem raha kui möödunud aastal sama ajaga.

Algselt arvati, et tänavune riigi sissetulek ületab väljaminekuid 2 triljoni rublaga, kuid see oli mullu. Aprillis eelarvet täpsustati, mille tulemusel jäi algne ülejäägiga eelarve 3,2 triljoni rublaga miinusesse. See summa moodustab 8% SKPst. Juuli lõpus ületas defitsiidi prognoos 3,6 triljonit rubla ehk 9,4% SKPst. Seejuures ei alandatud tolliteenistuse sissetuleku prognoosi.

Vedomosti kirjutas, et Venemaa rahandusministeeriumis pole senini isegi mitte arutatud, kuidas äralangenud sissetulekuid kompenseerida. Tollimaksud moodustavad koos muude maksudega suurema osa Venemaa riigieelarve tulupoolest.

2009. aasta defitsiidi saab katta reservfondist. Praegu on reservist võetud 1,616 triljonit rubla. 2010. aasta lõpuks pole reservfondis enam midagi järel. Seega tuleb riigil tõenäoliselt laenama hakata. Oletatakse, et Venemaa laenab lähema kolme aasta jooksul välisturgudelt ligi 60 miljardit dollarit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. August 2009, 21:17
Otsi:

Ava täpsem otsing