Mupo väidetava erasõidu suhtes algatati sisejuurdlus

11. august 2009, 10:53

Tallinna munitsipaalpolitsei tegevust
kureeriv abilinnapea Taavi Aas andis korralduse algatada sisejuurdlus tänase
Õhtulehe kirjutise „Mupo juht: vilkurautodele erasõidu lubamine on minu otsus!“
põhjal.

Taavi Aasa sõnul andis ta korralduse algatada sisejuurdlus ajalehe väite peale, et munitsipaalpolitsei autodega võib töö ajal ja igal muul võimalikul juhul omi asju ajada ja erasõite teha.

"Lisaks konkreetse juhtumi analüüsile soovin saada täielikku ülevaadet, kuidas on reguleeritud Mupo operatiivsõidukite ja liikuvvahendite kasutamine ja kuidas seda täidetakse,“ lisas Aas.

Tänane Õhtuleht kirjutas, et munitsipaalpolitsei autodega võib töö ajal ja igal muul võimalikul juhul omi asju ajada ja erasõite teha - see hakkas silma ka laupäeval, kui keskerakondlasi Aegnale sõiduks laevale veeti. Munitsipaalpolitsei värvides ja oranžide vilkuritega KIA numbriga 679 BBZ kihutas uhkelt Admiraliteedi basseini kaldale. Esiistmetel istunud kaks mupo vormis meest aitasid tagaistmelt maha keskealise naise, kellel oli suvitamiskraamist pungil kotid käe otsas ja kiire minek otsemaid laevale. Munitsipaalpolitseiameti juht Kaimo Järvik ütleb, et on ennegi sõidutanud eraisikuid: "Oleme viinud inimesi arsti juurde, oleme viinud siia-sinna, nii et see ei ole probleem, meie kodukord seda täiesti lubab."

Küsimusele, miks andis mupo talle auto ja miks naine ei võinud võtta taksot, vastab Järvik: "Vaadake, seda ma teile küll kommenteerima ei pea, see on minu otsus!"

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. August 2009, 12:14
Otsi:

Ava täpsem otsing