RMK loobub 220 000 hektarist jahimaast

11. august 2009, 12:07

RMK on põhjalikult ümber korraldanud riigi
hallatavate jahimaade kasutamise ning andnud 9 peamiselt eramaadest koosnevat
jahipiirkonda üle keskkonnaametile.

RMK haldusesse jääva kuue jahipiirkonna riigimaade osakaal on 75%.

Ümberkorralduste tulemusena loobub RMK kokku ligi 220 000 hektarist valdavalt eramaadel asuvast jahimaast ning on sellega seoses esitanud keskkonnaametile taotluse üheksa jahipiirkonna – Hageri, Ilumetsa, Kaansoo, Kooraste, Leluselja, Leva, Porkuni, Põhja-Kõrvemaa ja Vaibla – kasutusõiguse loa ennetähtaegseks lõpetamiseks, teatas RMK.

RMK jahimajandusosakonna juhataja Kalev Männiste sõnul jätkab RMK edaspidi kuue jahipiirkonna haldamist, mis tähistatakse lähiajal analoogselt riigimetsa maaga. „RMK jahialadel keskendume eelkõige jahipidamisvõimaluste pakkumisele Eesti jahimeestele, kellel endil puudub jahipiirkonna kasutamise õigus,“ sõnas Männiste.

Kalev Männiste tänas RMK nimel koostöö eest kõiki eramaa omanikke, kes on RMK-l lubanud seni oma maaomandit jahimaana kasutada. „Seni maaomanikega sõlmitud maakasutuslepingud anname üle uutele jahirentnikele, niipea kui need selguvad,“ kinnitas Männiste.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. Lisaks loob RMK puhkevõimalusi Eesti riigimetsas ja korraldab oma maadel jahipidamist ning aitab kaasa elujõuliste ulukiasurkondade säilimisele. RMK majandab 38% Eesti metsadest ning haldab 3% riigi jahimaadest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. August 2009, 12:46
Otsi:

Ava täpsem otsing