Kalatööstur: oleme püüdnud vingerdada

Katariina Krjutshkova 12. august 2009, 00:00

"Tegime tööajakärpeid, mitte ei koondanud inimesi, sest lootsime saada sügiseks mahud tagasi. Oleme sel aastal ikka püüdnud vingerdada," rääkis Viru Rand OÜ juhatuse esimees Toomas Aul.

Tema sõnul on september praegu tellimustega kaetud ja töö jätkub viiel päeval nädalas, kuid ta ei oska ennustada, kui kauaks tööpõldu jagub. Kalatöösturite hooaeg algab sügisel, mistõttu võib loota tellimuste arvu kasvule, märkis ta.

"Kõige suurem mure on klientide leidmisega. Püüame leida uusi ostjaid ja sihtriike," lisas Aul. 2008. aastal andis 30 protsenti ettevõtte käibest eksport Tšehhi, Ungarisse, Slovakkiasse, Saksamaale, Lätti, Leetu ja Rootsi.

Aul märkis, et eelmisel aastal nad kahjumisse ei jäänud, aga ei leia ka rahuloluks põhjust. Tunamullu teenis Viru Rand OÜ kalatööstus neli miljonit krooni kasumit, kuid mullu vaid pool miljonit. Majandusaruande põhjal ennustatakse selleks aastaks ettevõttele miljonikroonist kasumit.

Seevastu teine kalatööstus, Kajax Fishexport viiekordistas mullu kasumi. Kalatoodete valmistaja ja hulgimüüja kasvatas möödunud aastaga tunamulluse kasumi viiekordseks, sest peamiste välisturgude elatustase langes, mistõttu suurenes nõudlus odavamate kalatoodete järele.

"Me ei kommenteeri oma tulemusi," ütles Kajax Fishexpordi tegevdirektor Peeter Kallakas. Majandusaruandes kirjutab ettevõtte juhataja Oleg Omeltsenko, et edu tagas nõudluse kasv odavamate kalatoodete järele välisturul.

75 protsenti müügitulust teeniti Ukrainast. Suur osa merehõbedast läks Venemaale, Moldovasse, Rumeeniasse ja Poola. Eestist saadi vaid pool protsenti käibest.

Üle-eelmisel aastal teenis Kajax Fishexport ligi 2,5 miljonit krooni kasumit, möödunud aastal kasvatas ta tulemuse üle 11 miljonini piiri.

Kajax Fishexpordi omanikud on Läätsa Kalatööstus ja OÜ Nazin Invest. Esimene kuulub Toomas Kõuhknale ning teine Oleg Graubergile ja Oleg Omeltsenkole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing