Optimistid elavad kauem

12. august 2009, 16:37

Optimistlikud naised elavad kauem ja on
tervemad kui nende pessimistlikud sookaaslased, leiti uues uurimuses. Eelkõige
on optimistlikel naistel väiksem oht haigestuda südamehaigustesse.

Uurimuses leiti ka, et vaenulikult meelestatud naised, kes teisi ei usalda ja teistest halvasti mõtlevad, kipuvad samuti üldiselt varem surema, kirjutas LiveScience.

"Inimesed peaksid püüdma olla positiivsemad,“ ütles uurimuse esimene autor, Pittsburgi ülikooli teadlane Hilary A. Tindle. „Mitmed tõendid näitavad, et negatiivne suhtumine on tõsiseks ohuks tervisele.“

Tegemist on siiani suurima uurimusega, milles analüüsiti optimismi ja vaenulikkuse pikaajalist mõju vanematele naistele. Tindle'i uurimisrühm uuris 97 253 naist vanuses 50 kuni 79 aastat. Uurimuse alguses ei põdenud ükski katsealustest vähki ega südameveresoonkonna haigusi.

Inimeste optimismi ja vaenulikkust hinnati küsitluse abil. Ogptimistid vastasid näiteks „jah“ küsimusele „segastel aegadel loodan parimat“, pessimistid aga vastasid „jah“ küsimustele stiilis „kui midagi saab minuga halvasti minna, siis kindlasti läheb ka“. Küsitluse põhjal jagati uuritud naised optimistideks ja pessimistideks.

Tulemustest selgus, et optimistlikud naised haigestusid üheksa protsenti väiksema tõenäosusega südamehaigustesse kui pessimistid, samuti suri järgneva kaheksa aasta jooksul erinevatel põhjustel 14 protsenti rohkem pessimiste kui optimiste. Lisaks surid vaenuliku suhtumisega naised järgneva kaheksa aasta jooksul 16 protsenti suurema tõenäosusega kui need, kes teistest hästi mõtlesid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. September 2009, 13:41
Otsi:

Ava täpsem otsing