Ettevõtluse edendajaks nimetati noori ettevõtjaiks innustav projekt

13. august 2009, 20:42

Täna
pärastlõunal selgus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis
konkursi “Tunnusta ettevõtluse edendajat” parim algatus Eestis, milleks
osutus SA Tartu Ärinõuandla projekt „Tartumaa noored töötud ettevõtjateks“.
Selle tulemusel loodi 14 uut ettevõtet.

Tartu Ärinõuandla esindab Eestit üle-Euroopalisel ettevõtluskonkursil European Enterprise Awards, teatas ministeerium.

Žüriiliikme majandusministeeriumi majandusarengu osakonnajuhataja Lauri Tammiste sõnul sai võitja valikul määravaks, et koolitustest tulemusel said 11 noort indu, et luua oma ettevõte. Sihtasutuse Tartu Ärinõuandla eesmärgiks oli julgustada noori tööotsijaid alustama ettevõtlusega, koolitustel osales ligi poolsada 16-30 aastast Tartumaa noort.

Sel aastal esitati ettevõtluskonkursile viis tööd, millest finaali jõudsid:

„Ettevõtluse arendamine ja alustavate ettevõtjate projektide toetamine“ – esitaja Narva Linnavalitsus (parim kategoorias „Ettevõtluse arendamine ja alustavate ettevõtjate projektide toetamine“)

„Noorte Ettevõtluskodu“ – esitaja Tartu Ülikooli Ettevõtluskeskus (parim kategoorias „Ettevõtlikkuse edendamine“)

„Tartumaa noored töötud ettevõtjaks“ – esitaja Sihtasutus Tartu Ärinõuandla (üldvõitja ja parim kategoorias „Vastutustundliku ja kaasava ettevõtluse edendamine“)

Konkurss “Tunnusta ettevõtluse edendajat“ on Euroopa Komisjoni korraldatava üle-Euroopalise konkursi European Enterprise Awards Eesti eelvoor. Konkursile oodati kõiki projekte, mis panustavad ettevõtluskeskkonna, ettevõtliku meelelaadi, ettevõtlusalaste teadmiste, vastutustundliku ettevõtluse või ettevõtete rahvusvahelistumise arendamisele.

Töid hindas žürii, mis koosnes riigikantselei, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS), kaubandus- ja tööstuskoja ning Estonian Business Schooli esindajatest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. August 2009, 20:42
Otsi:

Ava täpsem otsing