Inspektsioon: piilukaamera riivab eraelu puutumatust

13. august 2009, 14:06

Andmekaitse inspektsioon peab
kahetsusväärseks Kuressaare veebikaamera kasutamist inimeste jälgimiseks nende
kodudes.

Inspektsiooni järelevalvedirektor Taago Pähkel selgitas, et iseenesest ei ole suures üldplaanis tänavat, asulat või massiüritust jäädvustavate kaamerate paigaldamine seadusega vastuolus.

„Selliste kaamerate kasutamisel ei pea filmitavate nõusolekut küsima, kui inimesi ei saa lähiplaanis äratuntavalt jälgida,“ ütles Pähkel.

Pähkli sõnul on seadusega lubatud ka tähistatud turvakaamerate kasutamine, mida võib kasutada inimeste vara ja turvalisuse tagamiseks ning mille eesmärgiks on inimesi võimalikult äratuntavalt filmida. „Selliste kaamerate ülesseadmine peab aga olema selgelt ja arusaadavalt tähistatud,“ rõhutas Pähkel.

Samas lisas Pähkel, et kui inimene on ise paigaldanud kaamera, mis teda, tema tegevusi ja kodu filmib ning ta otsustab filmitava kõigile arvutivõrgus kättesaadavaks teha, on see tema vaba valik ja selline tegevus pole seadusega vastuolus.

„Küll aga on tegu ilmse seaduserikkumisega, kui asutus või ettevõte on paigaldanud kaamera, mille abil on võimalik inimesi reaalajas salaja jälgida,“ rõhutab ta.

Eile ilmus meedias uudis selle kohta, et Kuressaare veebikaamerat kasutatakse muuhulgas ka piilukaamerana. Sellega seoses algatas inspektsioon kõigi asjaolude väljaselgitamiseks järelevalvemenetluse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. August 2009, 14:06
Otsi:

Ava täpsem otsing