Ida-Virumaa ootab kõiki promeneerijaid

Mari Hiiemäe 14. august 2009, 00:00

Ürituse korraldustiimi liikme Rauno Tageli sõnul on üritusele eelkõige oodatud publik, kes promenaadi stiili loomisele omalt poolt kaasa aitavad. Külastajatele on soovitav kohale ilmuda kenades kleitides ning ülikondades, samuti kanda kaabusid ning kübaraid.

Kuna tegemist on juba traditsioone kogunud üritusega ja publik teab, mida sellelt oodata, siis on kaabudes-kübarates inimesi kohale tulemas suurem hulk.

"Aasta-aastalt järgivad inimesed stiili järjest rohkem. See aitab õiget atmosfääri ka enda jaoks paremini luua. Promenaadi oluline osa on just promeneerimine, jalutamine vabas õhus ning sõprade ja perega koosolemine. Ala, kus jalutada, on mõõdetav hektarites," rääkis Tagel.

Ürituse keskmeks on muusikaline osa, mis on jagatud mitme kontserdiploki vahel. Esimeses voorus esinevad Virumaa Poistekoor ning Laululahingust tuttavad koorid nagu Nordea segakoor Let's Bank, Aita Leida nimeline segakoor jt. Õhtusel põhikontserdil laulavad Hanna-Liina Võsa, Koit Toome ja Gerli Padar koos ansambliga.

Promenaadipäevale eelneb Toila Peace Music Festival, mis on tänavu samuti lülitatud Oru promenaadi programmi. Nooremale publikule suunatud festivalipäeval astuvad üles noortebändid, mille seast valitud kolm parimat saavad võimaluse esineda ka järgmisel päeval Promenaadi külalistele.

Reede õhtul kella seitsmest südaööni vältaval kontserdipäeval esinevad Teip 88, Banaanikoolutaja, eviL Natas, Boamadu ja HND. Toila Peace Music Festival on kõigile külastajatele tasuta.

Laupäeval peaks Promenaadil meelelahutust jätkuma kõigile. Juba kella kolmest on Oru park külalistele avatud ning lisaks kontsertide kuulamisele saab seal osa võtta mitmetest põnevatest tegevustest. Lossiplatsil toimub malesimultaan rahvusvahelise suurmeistri Kaido Külaotsaga ning paarismänguturniir ja asetusvõistlus petangis kõigile soovijaile.

Samuti saab nautida Toila valla taildejate etteastet ning kuulata vestlust Aleksei Turovskiga. Õhtu lõpetab ilutulestik.

Rauno Tagel ennustab Promenaadile oodatava publikuhulga suuruseks tuhatkond külastajat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing