Tulnukad vallutavad Maa

Signe Sillasoo 14. august 2009, 00:00

Aasta oodatuim ulme- ja tulnukafilm, mille lavastaja ja stsenarist on Neill Blomkamp ning produtsent "Sõrmuste isandale" õhu sisse puhunud Peter Jackson, jõuab täna, oma ametlikul esilinastuspäeval, ka Eesti kinodesse.

"9. rajoon" toob taas kinoekraanidele tulnukad. Viimased on filmis juba 28 aasta eest oma rassi viimaste esindajatena meie planeedile põgenenud.

Kõikide eeldatud ja oodatud tulnukate rünnakut ning inimkonna hävitamist tollal ligi kolme dekaadi eest aga ei toimunud. Samuti ei alanud suurt ja plahvatuslikku tehnoloogia arengut, mida kõrgemate olendite saabumisest oodati.

Kaugelt külalised paigutati elama Johannesburgi rajatud 9. rajooni. Ajapikku on saanud sellest aga maailma kõige suurem geto. Inimkond on välja vihastatud ja nende kannatus katkenud. Korra saavutamiseks antakse kontroll tulnukate üle suurkorporatsioonile Multi-National United (MNU). Ootuspäraselt ei huvita MNUd aga mitte külaliste heaolu, vaid nende relvastus. Selle töötamise põhimõtetest arusaamine ja nende rakendamine, et hakata teenima hiigelkasumeid.

Kõik relvastusalased püüded on olnud siiani tulutud. Seda aga hetkeni, mil MNU ametnik Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) nakatub salapärase viirusega, mis hakkab muutma tema DNAd ja teeb temast kiiresti kõige väärtuslikuma ja jahituma mehe Maa peal.

Tänu oma seisundile on ta võtmeks kaugete külaliste keerulise tehnoloogia saladuste avastamiseks. Jahitavana leiab meeleheitel mees endale vaid ühe peidupaiga, milleks saab maailma kõige jubedam slumm - 9. rajoon.

Režissöör Blomkampi sõnul pole tulnukate näitamises kinoekraanil mitte midagi uut, küll on see erinev selle poolest, et tegelased on pandud elama absoluutselt uudsesse keskkonda. Väga põhjalikult on läbi mõeldud ka tulnukate välimus.

Roheline pea ja suured silmad jäävad seekord ära, näha saab pärast rohkeid eksperimente filmi meeskonna poolt heaks kiidetud putukalaadseid olendeid. "Nad sarnanevad rohkem sipelgatega, kes elavad suures kogukonnas. Nad on meist bioloogiliselt väga erinevad, mistõttu ei saa nad üksi jäädes iseseisvalt hakkama," toonitab režissöör, kes võttis sipelgate elukorralduse tulnukate loomisel aluseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing