Itaalia hakkas uurima endise Fiati juhi varasid

14. august 2009, 13:54

Itaalia maksuametnikud uurivad
endise Fiati juhatuse esimehe Gianni Agnelli varasid pärast vihast
vaidlust, mis puhkes Itaalia rikkaima tööstusdünastia sees, kirjutas
Bloomberg.

Uurimine tuleneb 2007. aastal Agnelli tütre Margherita Agnelli de Pahleni esitatud süüdistusest, et ta jäeti ilma osast pärandusest, kuna osa deklareerimata miljardist eurost oli Šveitsi pankades. Agnelli tütre süüdistused raputasid Agnelli peret ja Itaalia avalikkust, kuna 2003. aastal surnud Agnellit peeti tihti riigi kroonimata kuningaks.

Agnelli lesk ja Margherita ema Marella Agnelli eitas süüdistusi ägedalt. Tütre süüdistused jõudsid välja ka kohtusse ning tekitasid kibeda verivaenu peres.

Itaalia maksuameti juht Attilio Befera kinnitas, et Agnelli varade uurimist alustati ning amet on saanud avaldusi mitmelt pärijalt varade kohta välismaal. Väidetavalt on uurimise all miljardi euro eest välismaal olevat vara. Lisaks Agnelli varadele on amet luubi alla võtnud veel 170 000 rikast itaallast, kellel võib olla miljardite eest vara välismaale peidetud, suures osas Šveitsi pangakontodele.

Maksuametnike käik tuleb pärast seda, kui Itaalia miljardärist peaminister Silvio Berlusconi on kaalumas maksuamnestiat, et julgustada Itaalia jõukaid kodanikke oma vara kodumaale tagasi tooma.

Uurimise alustamine on Agnelli perele suur häbi, lisaks tuleb avalikkuse ette ka Agnelli vara suurus. Pere rikkus pärineb autotootjast Fiat. Dünastia kontrollib ka Juventuse jalgpalliklubi.

Gianni Agnelli (1921 – 2003) Gianni Agnelli (1921 – 2003)

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. August 2009, 14:23
Otsi:

Ava täpsem otsing