Põhja-Eesti Regionaalhaigla saab järjekordse ehitustoetuse

15. august 2009, 10:56

Sotsiaalminister Hanno Pevkur kirjutas
neljapäeval alla määrusele, mis annab Põhja-Eesti Regionaalhaiglale
(PERH) juurdeehituse lõpetamiseks enam kui miljard krooni, teatas
ministeerium. PERH on toetuse saamiseks ministeeriumile esitanud ka esimese,
33,17 miljoni krooni suuruse väljamaksetaotluse.

Sotsiaalminister Hanno Pevkur kommenteeris: "Uue korpuse rajamisel on tööd saanud paljud ehitajad, kaasaegsemaks muutuvad töötingimused kahele tuhandele haigla töötajale. Kõige tähtsam on aga, et parimat ravi hakkavad saama meie elanikud ning seeläbi paraneb Eesti tervishoiu kvaliteet."

PERHi juhatuse esimees Tõnis Allik rääkis, et toetuse abil lõpetatakse Mustamäe meditsiinilinnaku infrastruktuuri arengukava kaks esimest etappi, milleks on uue X-korpuse ehitus ning C- korpuse ja patoloogia korpuse rekonstrueerimine.

"Uuest X-korpusest saab nö haigla süda, kus hakkab toimuma haigla kõige tehnoloogiamahukam ja seadmete poolest kallim osa ravitööst," lisas Allik. "On oluline, et patsiendid ei peaks oma terviseprobleemide lahendamiseks sõitma erinevate hoonete vahel, vaid saaksid ravi ühest kohast. Tegemist on väga pika edusammuga Tallinna Mustamäe haiglalinnaku kolmekümneaastases ajaloos."

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juurde- ja ümberehituse projekti Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERF) toetus on 1,035 miljardit krooni, projekti hinnanguline kogumaksumus ilma käibemaksuta on 1,682 miljardit krooni. Uues korpuses hakkab tööle haigla 3500 töötajast ligi 2000. Uue X-korpuse avamine toimub detsembris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. August 2009, 10:56
Otsi:

Ava täpsem otsing