Äripäeva artikli pärast võetakse konsultandi tegevus luubi alla

17. august 2009, 19:59

Äripäeva artiklist ajendatuna andis EKA
president Eesti Konsultantide Assotsiatsiooni eetikakomisjonile korralduse
algatada juurdlus kontrollimaks PW Partnersi juhi Peeter Võrgu tegevuse
vastavust konsultandi kutse-eetikale.

29. juulil Äripäevas ilmunud artikkel "Ettevõtete nõustaja enda ärid kõrbevad" andis Eesti Konsultantide Assotsiatsiooni eetikakomisjonile alust uurida, kas juhtimiskonsultant Peeter Võrk on kutse-eetikaga pahuksisse läinud või mitte.

Eetikakomisjon teatas juurdluse alustamisest, mille käigus hinnatakse Peeter Võrgu tegevuse vastavust või mittevastavust konsultandi kutse-eetikale. Juurdluse tulemused avaldatakse EKA kodulehel www.eka.ee.

"EKA suhtub täie tõsidusega võimalikesse konsultandi kutse-eetika rikkumistesse ja võtab kasutusele konkreetseid meetmeid rikkumise või mitterikkumise tõendamiseks. Tõendatud rikkumise korral peatatakse konsultandi liikmelisus EKAs. Juurdlust saab EKA läbi viia vaid oma liikmete hulgas kuna EKA liikmelisus kohustab järgima konsultandi kutse-eetikat. See ei tähenda, et kõik mitteliikmed oleksid automaatselt ebaeetilised, kuid ettevõtja peaks arvestama eetika riskiga, mis võib kaasneda mitteliikmete palkamisega. Konsultandi valikul soovitan kontrollida kas isik või firma on EKA liige," ütles EKA president Andro Kullerkupp.

Lisaks sellele, et EKA liikmed on kohustatud järgima eetikakoodeksit, toimub EKA poolt ka pidev liikmete koolitamine, liikmete omavaheline teadmiste ja kogemuste tutvustamine ning konsultandi kutsestandardi arendamine, kinnitati EKAst.

EKA liikmeks astumiseks peab olema kaks soovitajat ning vastuvõtmise kinnitab EKA juhatus. EKA ise konsultatsiooniteenuse müügiga ei tegele, kuid juhatus on erinevaid organisatsioone tasuta nõustanud. Mitmed koolitused ja seminarid on ka avalikud.

EKA on 1992. aastal asutatud Eesti konsultante ühendav assotsiatsioon.
Alates 2007. aastast on EKA ametlikult konsultandi kutset omistav organisatsioon. EKA-l on üle 40 eraliikme ja 10 korporatiivliiget, kus töötab kokku ca 70 konsultanti. EKA-ga on otseselt või kaudselt seotud üle 100 konsultandi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. August 2009, 19:59
Otsi:

Ava täpsem otsing